Svetainės staliukas iš langelio ar spintelės

Greičiausiai jau įprasta, jog kiekvienoje svetainėje pūpso kavos staliukas. Skiriasi tik jo dydis, išvaizda, stilius. Bet paskirtis – ne, juk malonu turėti patogią vietelę, kur galima pasidėti kavos puodelį ar rytinį laikraštį. O kur dar penktadienio filmų vakarai, kuomet užkandžių ir gėrimų kiek padaugėja. Tad, kavai ar arbatai, žurnalams ar knygoms, užkandžiams ar gaiviems gėrimams, – nedidelis staliukas svetainėje yra reikalingas.

Kita vertus, būtų keistoka ir neįprasta akims jeigu prie sofos svetainėje nieko nebūtų, tik tuščia erdvė. Staliukai šiai jau nebe tuščiai erdvei suteikia jaukumo. Pirktiniai ar pačių pasidaryti staliukai nėra didelio skirtumo. Žinoma, staliuko, pagaminto pritaikant naujausias technologijas, ko gero namuose taip paprastai nesusikonstruosi, bet vietos ir erdvės išradingumui šioje namų aplinkos sferoje yra.

Staliuko dydį, pirkdami parduotuvėje ar kurdami jį patys, renkamės pagal savo skonį, gyvenimo būdą ir kiek erdvės turime kambaryje. Idėja stilingam svetainės staliukui, nedideliam, tačiau vietos įvairiems reikalingiems daikteliams ir smulkmenoms susidėti turėtų pakakti ant staliuko stalviršio ir jo viduje.

Reklama

Jį susikurti yra paprasta, o jo dydis priklausys dar ir nuo to, kokį langelį ar spintelę turėsite. Kaip matote, šiam staliukui pasigaminti yra panaudotas senas ir nebenaudojamas langas. Panašų staliuką galima būtų pasigaminti ir iš nebereikalingos virtuvinės spintelės, ypač jei spintelė yra su stiklinėmis durelėmis. Galbūt tik reikėtų ją kiek tai “pasiaurinti ar paploninti”.

langas kavos stalelis

Nuotraukoje matome, kad langelis buvo elementariai kuklus, bet tapęs staliuku, atrodo originaliai ir netikėtai. Atidarę dureles – stalviršį, visuomet turėsite kur laikyti žurnalus, kavą ar arbatą, puodelius ir lėkštutes, ar tai, ko jums prireikia svetainėje ir dėl ko dažnai tenka bėgioti į virtuvę ar kitą kambarį. Taigi, staliukas atstoja ir spintelės funkciją. Stalelio viduje, ties buvusių langelių rėmais galima įrengti pertvarėles –  skirtingos paskirties daiktai turės savo skyrelius ir staliukas atrodys tvarkingai. Juk šio staliuko vaizdo esmė yra permatomas stalviršio paviršius, ir kas matosi po juo – tai savotiška daiktų kompozicija.

Pats darbo procesas yra paprastas. Jums reikės keturių stalelio kojų, kurias pasirinkite pagal savo interjerą ir norus. Kojeles tikrai rasite baldų parduotuvėje, o jeigu ne – pasidarykite patys. Pagalvokite, galbūt turite baldelį, kurio nebenaudojate, ir jo kojelės kuo puikiausiai tiktų originaliam staliukui. Taip pat jums reikės įrankių, stalelio kojoms ir rankenai pritvirtinti, tuo galbūt leisite pasirūpinti vyriškos lyties atstovui.

Kai turite stalelio kojas, išsirinkite rankenėlę, kuria atidarysite stalelio viršų. Kaip matote nuotraukose, rankena tvirtinama stalelio šone, kad būtų patogu atidaryti.

langelis staliukas

Tokius stalelius galite nudažyti kokia tik norite spalva, juk smagu būtų turėti baltą ar ryškiaspalvį tokio tipo stalelį. Tokių stalelių galima pasigaminti porelę. Smagiai atrodys, stovėdami skirtingose kambario vietose (galbūt skirtingų spalvų) arba, jeigu norėsite didesnio vientiso staliuko, galėsite sustumti juos vieną šalia kito.

oh glory vintage

 

Reklama