Originalūs staliukai mūsų namams

Jei neskaitėte straipsnio apie kavos staliukus, neužmirškite užbėgti ir pasižiūrėti. O šiandien keletas naujų originalių idėjų staliukams namuose.

Jeigu namuose turite seną, pabodusį staliuką, galima jį perpjauti pusiau ir abi dalis atskirai pritvirtinti prie sienos. Ant kiekvienos staliuko dalies galima patatyti vazonėlį su gėle, gražią vazą ar skaitomą knygą pasidėti, arba pritvirtinti koridoriuje prie sienos raktams, pirštinėms nusimesti.

Kaip staliukus pritvirtinti prie sienos? Kad tvirčiau laikytųsi, geriausia būtų paieškoti statybinių prekių parduotuvėse, kažko panašaus kaip varžtų, kurių viena pusė yra medvaržtis, o kita kaip vinis ar kaištis. Medvaržtine puse įsukame varžtus į reikalingas staliuko plokštumas. Dabar, lengvai prispaudus staliuką prie sienos, galime atsižymėti vietas, kuriose varžtai turi būti įkalti ar įkišti į sieną. Tuomet, priklausomai nuo varžtų, bet turbūt geriausiai būtų, atsižymėtose vietose išgręžti kiek siauresnio diametro, negu varžto kalamoji dalis skylutes. Tada, palaipsniui stumiant stalą prie sienos ir tolygiai kalant ties kiekvienu varžtu, pritvirtinti stalą prie sienos. Į skylutes arba ant varžtų galima užtepti klijų, tuomet stalas stovės stabiliau ir neklibės pajudinus.

Reklama

perpjautas staliukas, dvi dalys

Nuotraukoje apačioje matome vintažinio dizaino staliuką. Tai staliukas, į kurį panašiais pervežiodavo baldus praeito šimtmečio pradžios baldų gamykloje, Šiaurės Karolinoje.

Atradus senų lentų, metalinių detalių, kampuočių, ratukus, plius šiek tiek improvizacijos ir kažką panašaus galima susikonstruoti savo namuose.

staliukas anr ratuku

Restoration Hardware

Ir dar vienas “Neišmeskime stiklinių butelių” staliukas – originalas. Staliukas pagamintas iš lentų, keturių stiklinių butelių ir metalinių įtempimų.

Iš medinių lentelių susikalame, geriau medvaržčiais susisukame du skydus. Viename iš skydų, kuris bus staliuko dugnas, išgręžiame keturias skyles, į kurias įstatome butelių kakliukus. Kad staliukas būtų stabilus ir “nesivažinėtų” ant butelių į visas puses, reikia jį suvaržyti keturiais metaliniais įtempimais ar sąvaržomis. Ant butelių galima uždėti kamštukus, kurie taps originaliomis staliuko kojelių apdailomis.

staliukas stikliniai buteliai

bead and cord

Reklama