Durų kilimėlis su savo kūrybos piešiniu

Prie kiekvienų lauko durų reikalingas kilimėlis. Ir ne tik dėl to, kad atliktų gana purviną darbą ir tarnautų mums eilę metų. Kita ir ne mažesnė jo darbo esmė, kurią kilimėlis įgauna, vos tik patiestas priešais duris, – sukurti jaukią ir gerą nuotaiką, stovintiems priešais jį. Juk tai vienas iš pirmųjų namų dekoro elementų ar atributų, kuriais pasitinkame svečius, draugus, giminaičius bei šeimos narius.

Šiais laikais parduotuvėse apstu įvairiausių durų kilimėlių. Spalvingų ir vienspalvių, raštuotų ir lygių, pintų ir vientisos medžiagos, gaminamų iš sintetinių ir natūralių medžiagų. Kai kurie kokybiški, kai kurie ne visai. Kai kurie iš jų tvirti – iki nebegaliu: ” – Noriu naujo kilmėlio, bet senas – nesunešiojamas ir vis dar geras, visas papilkėjęs, bet valo batus kruopščiai, gaila išmesti.”  Ką daryti su senučiu? Gal perdažyti? Atsigaus, pagyvės, spalvų juk visada norisi.

duru kilimelis homeTikrai žavinga idėja piešti ant savo durų kilimėlio. Taigi, pirmiausia kas bus reikalinga tai senas ar naujas kilimėlis prie durų. Jei seno neturite ir ieškosite naujo, tokiam darbeliui rinkitės paprastą, niūrų, pintą durų kilimėlį, kokį tikrai rasite prekybos centruose. Nesirinkite plastmasinių ar jau nudažytų kilimėlių, nes su plastmasiniais tikrai vargsite, o rinktis nudažytus ir juos “papuošti” savais piešiniais, nelabai prasminga. Susikurkite savo, autentišką ir vienetinį kilimėlį, kuris nuo a iki z būtų nuspalvintas jūsų. Dažus reikia rinktis skirtus audiniams, natūralioms medžiagoms ir labai atsparius trinčiai, drėgmei, purvui. Taip pat reikės aštrių plaukų teptuko.  Taigi, kokius piešinius piešti?

Reklama

Jei kilimėlis yra pintas ar austas iš storų virvučių, tai suteiks puikias sąlygas kurti taisyklingų formų piešinius. Kilimėlio pynės diktuos linijas, pagal kurias galėsite nesudėtingai dažyti ar spalvoti. Nuotraukoje nupieštas daug kartų matytas, sutiktas ir apdainuotas žodis “HOME” – namai. Žodis gana elementarus ir mielas. Jūsų gaminam kilimėliui toks žodis puikiai tiktų, nors galima būtų ir NAMAI, ČIA TU?, SVEIKI ar pan.

Phome duru takelis dazaiagalvokite kiek spalvų naudosite ir kokios yra jūsų mėgstamiausios. Rinktis galite ryškias ar blankias spalvas. Vargu ar užrašas atrodys šiltai ir svetingai, nupieštas juodomis raidėmis.

Ant kilimėlio gali būti piešiamas ir piešinys. Tuomet atkreipkite dėmesį į piešinio, kurį piešiate reikšmę. Juk namai, tai – šiluma, artimi žmonės ir mūsų gyvenimo atspindys. Ant kilimėlio galite vaizduoti paukščius, medžius, parašyti kokią nors patinkančią frazę ar įkvepiančią sentenciją. Toks kilimėlis daug geriau nuteiks ir pakels nuotaiką kiekvieną rytą, per pietus ar vakare, ypatingai, jeigu tai kilimėlis prie lauko durų. Priklausomai nuo jūsų namų interjero, kontrastingos ar pastelinės spalvos piešiniai ar užrašai tiktų ir vidaus kilimėliams.

Vietas, ant kurių nebus dažoma, galima uždengti, užklijuojant lipnią juostą. Ir pirmyn dažyti! Iš pirmo žvilgsnio dažai greitai susigeria į durų kilimėlį, tačiau palaukite, kol visiškai išdžius dažai, ir tieskite kilimėlį priešais duris.

home duru takelis grindys

Jeigu norite atvaizduoti sudėtingesnius piešinius, galite pasidaryti ir naudoti trafaretus iš kartono, kurių pagalba bus lengviau nupiešti sudėtingesnes linijas ir įvairesnius piešinius.

abeautifulmess

Reklama