Rankų darbo stalai ir staliukai

Galimybė namuose pasidaryti savo stalą jums suteikia progą būti kūrybiškiems, susikurti vienetinį baldą, o taip pat, sutaupyti nemažai laiko ir pinigų, kurie būtų skirti idealaus stalo ieškojimui ir įsigyjimui. Rankų darbo stalas gali tapti daug mielesniu nei stalas, pirktas parduotuvėje. Turint ar įsigijus tinkamą medieną ir suplanavus, kokį stalą norite matyti savo namuose, šis pasirinkimas būtų protingas, o ir darbas galbūt neužimtų daug laiko. Priklausomai nuo stalo sudėtingumo, susikonstruoti jį galite per kelias valandas ar savaitgalio popietę. Stalo darbo eiga priklausys nuo to, kokias darbui reikalingas medžiagas ir priemones jau turite. Jeigu savo garaže ar rūsyje turite seno stalo rėmą, tuomet gamybos procesas butų paprastesnis ir būsimo stalo vaizdas būtų kiek aiškesnis. Turint seno stalo rėmą ir kojas, jūs turėsite tik sukurti naują stalo paviršių – stalviršį. Jeigu stalo rėmas mažas, siauras ir neaukštas, nauju stalviršiu galite jį praplatinti, naujomis kojomis paaukštinti ar pažeminti. Taigi, turint seno stalo rėmą, jūs galite koreguoti stalo aukštį ir plotį, o ne visiškai jį pakeisti.

Jei neturite stalo valgomajame ar virtuvėje, tuomet pagalvokite kiek žmonių prie jo dažniausiai sėdės. Stalą galite gaminti iš dviejų ar trijų medienos lentų, kurios sudarytų pagrindinį stalo paviršių ir būtų pritvirtintos ant atitinkamo dydžio rėmo (jeigu turite didelį rėmą, panašų kaip parodyta nuotraukoje). Parinkite tokias lentas, kurios būtų natūraliai gražios ir jums patiems patiktų, taip pat derėtų prie virtuvės interjero.

stalas iš dviejų lentų

Reklama

Rankų darbo stalai valgomąjam kambariui gali būti daromi ir iš daug ilgų ir plonų lentelių – brūselių, kurie būtų sukalti ar suklijuoti vienas ant kito. Naudojant skirtingo ilgio medinius brūselius ar blokelius, galima sukurti įdomius stalo kraštus, kaip parodyta nuotraukoje.

stalas iš medienos blokelių

Kaip dėl kavos stalelio? Stalelis gali būti iš vienos, ilgesnės ar trumpesnės, mažesniam ar didesniam stalui tinkamos medinės lentos. Pasirinkite lentą, kuri būtų įdomi: turėtų natūralių įtrupų, įskilimų, šakų, kurios pabrėžtų medienos natūralumą. Kavos ar arbatos staliukas taps tik dar įdomesnis ir originalesnis.

kavos staliukas iš natūralios medienos

Jeigu neturite seno stalo rėmo, ypatingo grožio medienos lentos, bet turite keletą paprastų lentų, tai galite patys kurti savo stalo dizainą. Tuomet reikės sukalti stalo kojas, rėmą ir stalviršį. Tai nėra sudėtinga. Galbūt stalas išeis ganėtinai standartinio dizaino, tačiau jis bus rankų darbo ir iš natūralios, gražios medienos. Pliusas, jog visiškai galite reguliuoti savo stalo dydį, plotį, aukštį.

medinis staliukas

Taigi, kurkite savo stalus ir puoškite savo namus gražiais baldais. Kad ir kokį stalą sukursite, jis bus jūsų darbo rezultatas.

 

Reklama