Lengvai padaromas padėklas virtuvei

Tikriausiai visiems yra tekę pajausti, kad virtuvėje kartais tampa per mažai vietos ir nėra nei kur padėti kokio nors karšto ar šalto indo, puodelio ar lėkščių. Nesinori ištepti stalą arba baisoka, kad ant stalo paviršiaus neliktų dėmių. Ne naujiena, kad to išvengti, naudojami įvairiausio stiliaus ir dydžio padėkliukai, servetėlės ar kiti aksesuarai, kurie atlieka savo funkciją ir papuošia virtuvę. Tačiau patirtis rodo, jog ne visada įmanoma rasti norimo dydžio padėkliuką, o ką jau kalbėti apie jo dizainą, kuris dažnai būna pernelyg įmantrus arba pernelyg minimalistinio stiliaus.

Padėkliukas, kurį šiandien norėtume pasiūlyti pasidaryti, yra lengvai padaromas ir labai stilingas. Tokie padėkliukai itin reikalingi prie viryklės, galbūt ir ant valgomojo stalo, žiūrint kur ir kokiu tikslu norėsite jį naudoti. Ant tokių padėkliukų galite laikyti taures, puodukus ar dubenis. Jie gali būti įvairaus dydžio, – galite daryti ilgus ir plačius (priklauso nuo jūsų turimų gamybos medžiagų kiekio), arba visai mažyčius, ant kurių tilptų tik jūsų kavos ar arbatos puodelis.

Reklama

Kad įgyvendinti šį projektėlį, jums reikia sugalvoti kokio dydžio padėkliuko norite ir tuomet rinkti vyno kamščius, kol pakaks norimo dydžio padėklui pasidaryti, arba (jeigu jau turite, tarkim, dvidešimt kamščių) galite daryti padėkliuką iš tiek kamščių, kiek jų turite, ir nesivarginti laukdami, kol surinksite jų pakankamą kiekį. Taip pat reikės rėmelio arba lentučių, iš kurių galėsite susikonstruoti padėkliuko rėmelį (žiūrint į nuotrauką žemiau, panašu, kad gali būti panaudotas paveikslo rėmelis). Jeigu rėmą montuosite patys, pagal savo įsivaizduojamo padėkliuko dydį, tuomet gali prireikti pjūklo, atsuktuvo arba plaktuko, pieštuko, medvaržčių arba vinučių rėmeliams sutvirtinti. Prieš konstruojant rėmą, galite išdėlioti kamščius vieną šalia kito, kadangi padėkliuko darbo eigos pagrindas yra suspausti vyno butelių kamščius pačiame rėme, ir jie neturėtų judėti, tad reiktų gana teisingai pamatuoti jų plotį ir ilgį. Tikriausiai, rėmelius gaminti tikrai reikės patiems, jei sugalvojote daryti tokius padėkliukus arbatai arba kavai. Reikiamų vyno kamščių kiekis priklauso ir nuo rėmo storumo, ir galbūt norėsite kamščius dėlioti dviejomis eilėmis. Taip pat nepamirškite, kad visi vyno kamščiai turi būti daugmaž vienodų matmenų, antraip jūsų padėkliukas bus kreivokas. Taigi, kai jau turite rėmelius ir kamščius, reikia kamščius dėti vieną šalia kito ir suspaudžiant juos, formuoti padėkliuko paviršių. Jeigu lieka tarpai tarp vyno kamščių, tuomet gelbėkitės stipraus sukibimo klijų pagalba – kamščius tiesiog suklijuokite. Taigi, dėkite kamščius eilėmis ir gausite visą padėkliuko paviršių. padėklas virtuvei iš kamščių

Kaip matote, darbelis yra nesunkiai įgyvendinamas ir šaunus. Puošnus ir išradingas padėkliukas tikrai neliks nepastebėtas namų interjere.

Reklama