Žiūrėdami į šuns siluetą ar atvaizdą mediniame skyde, ką matote pirmiau – pilką šunį ar akmens sieną, esančią už medinio skydo?
Tai labai įdomu, ir yra vienas iš pavyzdžių, kad ne viskas, ką matome, yra ar egzistuoja iš tikrųjų. Daugelis matomų dalykų priklauso nuo mūsų įpročio fokusuoti akis. Galbūt, tik gimę ir įgydami įvairiausius gerus bei blogus įpročius, mes matome pasaulį taip – kaip tai yra. Vėliau, akims pradėjus fokusuotis, – pradedame matyti taip, kaip pasaulis atrodo… Akys jau nesąmoningai fokusuojasi ties medžiagos, spalvos, formos paviršiumi.
Pabandykite žiūrėti šiek tiek arčiau, sustabdyti akis iki fizinio objekto paviršiaus arba fokusuokite savo žvilgsnį “kiaurai” – už fizinio objekto. Pabandykite šiuos vizualinius eksperimentus. Ar galite fokusuoti akis “iki” ir “už” fizinės ar spalvinės visatos?
Šuns siluetas, išpjautas medžio lentų skyde, padeda sufokusuoti akių žvilgsnį būtent ‘šunelio” plokštumoje. Pabandykite sąmoningai fokusuoti akis, žvilgsnį šuniuko formose, pilkose spalvose, jo tamsesnėje “apykaklėje”, po to leiskite akims “atsiremti” į pilkus akmenis.
Pastebėjote, kad akis pailsi, ypač kiek ilgiau akimis “pavaikštinėjus” šuniuko plokštumoje?
Ne veltui tinklaraščio pavadinimas ir ant nuotraukos užrašyta “Painted Therapy” – Dažyta terapija ar kažkas panašaus. Terapija akims ir sąmonei – kažkaip ir gyvenimas tampa lengvesnis!
Norint pasigaminti patiems štai tokį namų terapeutą, reikia keleto lentų, kurias reikėtų sukalti į skydelį. Nusipieškite mėgstamo žvėrelio, augalo ar šiaip kokį tai mėgstamą siluetą ir išpjaukite pjūkleliu. Geriausiai tiktų elektrinis siaurapjūklis, tuomet darbo procesas būtų nesunkus ir gana greitas. Priklausomai nuo to, kokio storio lentos, jos jau savaime suteiks siluetui tam tikrą gylį.
Bet tai dar ne tas gylis, apie kurį kalbėjome aukščiau, fonas už išpjautos tuštumos turi kaip tai apgauti akis, kad jos patikėtų į “silueto tikrovę“.
Puikių eksperimentų, transformuojant savo aplinką ir Save!