Dinamišku dekoru atgyjanti vazelė

Neaišku ar ši vazelė yra pasidaryk pats idėja ar dizainerio darbas. Ir viena, ir kita galėtų būti. Pasidaryti lyg ir įmanoma, bet iš kitos pusės – vazelė lyg ir kvepia aukštuoju dizainu. Na, bet kadangi “Pasidaryk idėjos” svetainėje žiūrime į gyvenimą puošiančius, buitį palengvinančius ir  mums padedančius daiktus pro, – kaip tai padaryta, ir kaip tai pasidaryti patiems – prizmę, – pažiūrėkime į vazelę būtent šiuo rakursu.

Reikėtų išpjauti vazelės sieneles, dugną ir viršų iš faneros. Po to nusipiešti ant sienelių ir viršutinės plokštumos piešinį, ornamentą, kaip norėtume dekoruoti savo vazelę. Išgręžus medžio grąžtu skylutes, pjaunant fanerą siaurapjūkliu galima grioveliais sujungti apvalias kiaurymes vazelėje. Tuomet reikėtų surinkti vazelę – sienutes, viršutinę ir apatinę plokštumas sujungiant medvaržčiais. Tuomet reikėtų medžio glaistu užpildyti plyšius, įtrūkimus ir visus paviršius nušlifuoti švitriniu popieriumi. Ypač kruopščiai reikėtų nušlifuoti ornamento linijas ir apskritimines kiaurymes. Kai jau išgavome pakankamai glotnų paviršių, be įtrūkimų ir plyšių, galima gruntuoti ir nudažyti norima spalva.

Reklama

Štai kokią originalią vazelelę galima pasigaminti, turint nors šiek tiek dailidės įgūdžių.. arba įgūdžius įgysite bepjaustydami medienos fanerą, begręžiant skylutes, bepjaunant griovelius siaurapjūkliu, betvirtinant vazelės plokštumas medvaržčiais, beglaistant medinius paviršius ir bešlifuojant švitriniu popieriumi, begruntuojant ir bedažant vazelę. Taigi, turite staliaus ar dailidės įgūdžių ar ne, – vazelę galima pasidaryti.

Galbūt yra ir kitų variantų, kaip pasigaminti panašią vazelę. Ir nuotraukoje žemiau parodyta vazelė, galbūt ir greičiausiai, buvo pagaminta visiškai kitu būdu ir panaudojant visiškai kitas medžiagas ir technologijas. Galbūt tai net lazeriu išpjautas piešinys. Tačiau – visi keliai veda į Romą, – lazeriu ar siaurapjūkliu su grąžtu, anksčiau ar vėliau, dailesniu ar grubesniu būdu – ir Roma ne iš karto pasistatė… Būsime ten, kur mūsų norai ir tikslai veda.

Taip, kad – pasitelkite fantaziją ir turėsite namuose originalią vazelę.

dekoratyvinine vazele, gele

 

Gal pasakysime keletą žodžių ar duosime duoklę vazos dizainui – puiki vazelė, dinamiškas ornamentas, lyg simbolizuojantis atgįjančią materiją, atsigaunančią gamtą, prasiskleidžiančią gėlės žiedu.

Reklama