Vazas naudojame pagal skirtingas paskirtis ir įvairiose aplinkose. Jos tinka, kaip dekoracijos puošti patalpoms, ar pagal savo tikrąją paskirtį – gėlėms pamerkti. Daugelis žmonių savo namuose turi nebenaudojamų, įvairaus stiliaus ir dydžio vazų. Kartais, laikui bėgant, sena vaza tampa nebeįdomi, apsitrina jos paviršius ar aptrupėja krašteliai. Jeigu vaza būna brangi savo pinigine išraiška ar sukeliamais prisiminimais, ji kartais yra restauruojama.
Mados negailestingai keičiasi, lengva ranka ar skaudama širdimi iškeisdamos sena į nauja. Kartais seniems dalykams yra suteikiamos naujos spalvos, formos ar paskirtys, ir senučiukai yra atrandami iš naujo.
Jeigu turite vazelę, kuri kainavo nedaug, yra jau pabodusi ir ruošiatės ją paprasčiausiai išmesti, neskubėkite. Idėja paprasta. Tiesiog apklijuosime vazą monetomis… tik, atėjus blogesniems laikams, ar nereikės centų, lietuviškų ar europinių, krapštyti nuo vazos? Tuomet, pažiūrėkime į tai, kaip į savotišką taupyklę, tik monetas ne metame į vazos vidų, o klijuojame iš išorės:).
Pabandykite šiuo būdu dekoruoti vazą, juk tai paprasta ir nelabai daug kainuoja. Na, nebent visą vazą norėsite apklijuoti penkių litų ar eurų monetomis. Kaip matote nuotraukoje, ši vaza apklijuota, panašu, kad euro centais ar angliškais pensais. Ši vazos dekoro idėja turbūt yra realesnė kur nors Anglijoje, nes ten parduotuvėje ar autobuse atsiskaitant pensais, į tave kažkaip kreivokai žiūri. Žmonės net tingi juos skaičiuoti, prekybiniuose centruose yra automatai, – atneši maišelį rudų monetų, suberi ir gauni popierinių pinigėlių.
Tad, kas dirba Anglijoje ir tingi nešti į parduotuvę rudas monetas, klijuokite pensus ant vazos. Monetos varinės, laikui bėgant keičia spalvą, nesunku priderinti prie interjero.
Kas Lietuvoje, klijuokite baltus ar geltonus lito centus. Pasirinkite monetų dydį ir spalvą “pagal savo kišenę” ir turimą vazą. O galbūt geriausia, jei namuose turite senų, ilgai rinktų ir nieko nevertų monetų, kurias jau labai ilgai laikote ir nežinote, ką daryti – išmesti ar ne. Galbūt jas galima įmaišyti tarp lietuviškų monetų.
Arba nedidelis baltosios magijos triukas – jei turite euro centų, angliškų pensų, amerikietiškų centų, rusiškų kapeikų ar dar kokių šalių monetų – sumaišykite ir apklijuokite monetas ant vazos kartu. Pinigai, tai – energija, ar tai kas lieka, žmonėms panaudojus savo energiją. Lai susijungia šio energijos, monetų forma ant vazos paviršiaus, lyg žmonės – rusai, europiečiai, amerikiečiai susikibtų rankomis aplink Žemę, – Lai Būna Taika!
Juk visa kova – tik dėl energijos, viena ar kita forma, dėl pinigų, – tegu centai, pensai, kapeikos būna draugėje viena su kitu, lyg prieštaringos energijos Žemėje, – suvienykime energijas – vardan Taikos!
Investuokime pinigus ne į ginklus, – į taiką, į meilę, į grožį – tegu žydi gėlės šioje vazoje, ir leiskime gėlėms žydėti Žemėje!
Kai išsirinkote monetas, pagalvokite apie vazos fono spalvą (paviršiaus spalvą). Jeigu norite kontrasto ir solidumo, rinkitės tamsią vazos paviršiaus spalvą ir norimos spalvos dažais nudažykite savo vazą.
Kuomet ji jau bus paruošta dekoravimui monetomis, pasiruoškite karštų klijų aparatą ir centus, pensus ar kapeikas. Nepamirškite sugalvoti, kaip jas klijuosite. Galite klijuoti bet kaip, tačiau tai tiks ne visų vazų formoms. Be to, taip klijuojant, gali likti tarpeliai, ir rizikuojate, kad vaza atrodys netvarkingai. Taip pat galite klijuoti tiesiog ratu, kaip parodyta nuotraukoje, arba iš apačios į viršų ar atvirkščiai.
Monetas po vieną klijuokite prie vazos su karštais klijais ir, palaikę kol prilips, imkite kitą monetą. Darbas tikrai nesunkus, pabaigus leiskite klijams išdžiūti, kad būtumėte tikri, jog vazą pakėlus, monetos nepradės viena po kitos birėti nuo vazos paviršiaus.
Paprasta, bet neprasta dekoracija namams. Būtinai išmėginkite.