Šviestuvai iš stalo įrankių

Kai kas turbūt buvote maloniai sužavėti neeiliniu stalo įrankių panaudojimu – kabyklomis iš šaukštų, šakučių, ir kaip jau supratote, šiuos smulkius, namų apyvokos daiktus galima panaudoti ne tik pagal tradicinę paskirtį ir “savaime suprantamose” srityse. Jeigu savo virtuvėse turite daug šaukštų ar norite juos pakeisti naujesniais, arba labai susižavėjote įvairių stalo įrankių panaudojimu kitose, alternatyviose srityse ir gal jau prisipirkote jų visą glėbį, dar viena idėja – šviestuvai iš stalo įrankių.

Norint pasigaminti originalų šviestuvą, kuris tikrai sublizgėtų visa savo esybe, sužibėtų įvairiausiomis spalvomis ir būtų pats pačiausias, tikrai reikia šiek tiek daugiau stalo įrankių, uždegančio noro ir improvizacinės ugnelės. Bet pasidaryk pats gyvenimo būdo propaguotojams tai greičiausiai ne bėda. Na ir rezultatas džiugina sielą bei akį.

Forma, stilius – visiškas kiekvieno pasirinkimas, tačiau iš pateiktų pavyzdžių tikrai galima ką nors išsirinkti ir pritaikyti savo namuose. Šviestuvai iš stalo įrankių gali būti pasigaminti, pritaikant seno šviestuvo metalinį rėmelį, reikėtų tokį turėti ar kur tai rasti. Jeigu turite seną šviestuvą ir sugalvojote pabandyti pasidaryti naują, dekoruotą stalo įrankiais, jums tereikia nuimti apdailą, dengiančią senąjį karkasą. Šiuo atveju nekuriame naujos šviestuvo formos (nors tai irgi galima padaryti), turimos lempos karkasas apsprendžia šviestuvo iš stalo įrankių formą. Bet tai nėra bėda, jeigu turėjote mėgstamos formos, tik kiek pabodusios apdailos šviestuvą, ir tai bus tik pliusas.

Kai jau viską pasiruošėte, pradėkite darbą. Vienas iš šviestuvo variantų, šaukštus ir šakutes galite maišyti tarpusavyje, kaip pateikta nuotraukoje. Vienąkart šakutes galite klijuoti horizontaliai, kitąkart vertikaliai. Taip pats ir su šaukštais, kol sukursite savotišką įrankių tinklą, ir tai atrodys puikiai.

Reklama

saukstai sakutes sviestuvas

Jeigu turite lubinį šviestuvą, kurio karkasas sudarytas iš vieno metalinio žiedo, štai ką galima padaryti.

sietynas sauksteliai

Jei šviestuvas iš kelių metalinių žiedų, ant jo įrankiai gali kabėti keliomis eilėmis. Nuotraukoje pateikta, kaip ant tokio karkaso atrodo kabantys šaukštai. Kaip matote, šaukštų pakabinimo aukštis skiriasi, kas suteikia šviestuvui plastiškumo ir vientisumo.

sietynas saukstai

Jeigu neturite lempos rėmelio – teks improvizuoti. Tuomet galite kurti stačiakampį, kvadratinį ar kitokios formos šviestuvą, kurio apdailai panaudokite tuos pačius šaukštus ar šakutes. Gal darbas sudėtingesnis, tačiau rezultatas vertas dėmesio.

ilgas sviestuvas saukstai sakutes peiliai

Galima pasigaminti ir mažesnių šviestuvėlių. Į vieną pluoštą tvirtai suspauskite ir suriškite keletą šaukštų. Apriškite juos gražia viela, kuri gali būti ir skirtingos, nei patys šaukštai spalvos. Šaukštus galima būtų šiek tiek atlenkti į priešingą, nei jiems įprasta pusę, suteikiant lemputės gaubteliui gražią formą, ir turime nuostabias lemputes.

Tokių šviestuvų galima pasidaryti ir daugiau, – tai puiki idėja, galinti padaryti virtuvės ar kito kambario erdvę mielesne ir jaukesne.

saukstai sviestuvai

Pagamintus lemputės gaubtelius galite nupurkšti norimos spalvos dažais, juk jie nebūtinai turi būti originalios šaukštų spalvos. Auksinių šaukštų lempučių gaubteliai atrodo prabangiai, spalvotų – žaismingai. Naudokitės savo išradingumu ir skoniu!

 

Reklama