Paveikslai namų interjere tikrai yra reikalingi ir tai nėra naujiena. Kartais paveikslai gali atlikti ir daugiau funkcijų, ne tik puošti sieną ir žavėti svečius bei namiškius. Dažnai tokie, nestandartiniai paveikslai, yra pasigaminami savo pačių rankomis. Galbūt ir ne visai tinkamas žodis “pasigaminti”, nes paveikslai dažniausiai būna tapomi ar piešiami, tačiau šiuo atveju žodis “gaminti” iš dalies tinka ir yra taikomas ne be reikalo.
Esmė yra tame, kad šis darbelis yra atliekamas ne vien teptuko, bet ir šviesos žaismo pagalba. Kalbame apie šviečiantį paveikslą, kuris atliks paveikslo bei šviestuvo funkcijas. Šviečiantį paveikslą su piešiniu ar užrašu ant drobės galima kabinti koridoriuje, darbo kambaryje, svetainėje ar kitame kambaryje. Kaip matote nuotraukose, šiame paveiksle yra parašyta -“good night” (labanaktis), tad greičiausiai paveikslas – šviestuvas geriausiai tiktų miegamąjame. Galima sugalvoti ir užrašyti kitą frazę ar kokį tai patinkantį, ilgesnį posakį. Tokį paveikslą galite kabinti ten, kur jis labiau tiks, atkreipiant dėmesį ir į jame parašytą frazę bei žodžių prasmę. Tad galime pridurti, kad paveikslas – šviestuvas atliks ir trečią funkciją – informacinę.
Paveikslo gamybai reikės drobės ir porėmio. Tokį, žinoma, galite patys pasidaryti. Tereikės jūsų norimo paveikslo dydžio lentelių, kurios turėtų būti gana tvirtos, ir ant kurių būtų galima ištempti drobę. Taip pat specialaus šautuvo su kniedėmis arba paprasčiausių vinukų su plaktuku. Išsipjovę norimų išmatavimų lenteles ir sutvirtinę tarpusavyje paveikslo porėmį, imkitės drobės tempimo darbų. Tam reikėtų tikros drobės, tačiau jeigu tokios neturite, galite naudoti ir paprastą, tvirtą, bet ne per daug tankios tekstūros baltą medžiagą. Tiktų paprastos paklodės medžiaga, tačiau prieš tai pabandykite ją ištempti rankose, ar ji yra pakankamai tvirta ir nesuplyš, betraukiant ant porėmio.
Kai jau turite medžiagą, iškirpkite atitinkamai, pagal porėmio dydį. Palikite kelis centimetrus drobės užlenkimui. Jeigu nesate tikri, kiek išsitemps drobė, palikite didesnius kraštus, kad būtumėte užtikrinti, jog nesugadinsite medžiagos ir nereikės kirpti iš naujo. Kai tai atlikote, naudodamiesi kniedžių segikliu, prisekite drobę, ją visą laiką įtempdami. Galite paprašyti kito žmogaus pagalbos, bus paprasčiau. Na, o jeigu tokie drobės ir porėmio gaminimo darbai jums atrodo per daug sudėtingi, galite paveikslo rėmelius su aptempta drobe tiesiog nusipirkti. Jų turėtumėte rasti dailės prekių parduotuvėse.
Toliau darbo eiga įdomesnė – pats piešinys. Kai jau sugalvojote, ką piešite ar rašysite, parepetuokite ant paprasto popieriaus lapo. Pasidarykite eskizą, taip bus lengviau viską tinkamai padaryti. Tuomet pieštuku nupieškite piešinį ar užrašykite užrašą ant drobės. Foną aplink piešinį ar užrašą nuspalvinkite norima spalva. Rinkitės tamsesnę spalvą, kad, įjungus lempą, esančią už paveikslo drobės, fonas kuo mažiau persišviestų ir šviestų užrašas ar piešinys. Dažus galite naudoti skiedžiamus vandeniu, tačiau tiks ir kitokie, drobė puikiai sugeria dažus.
Žiūrėdami į nuotraukas ir skaitant straipsnį, jau turėjote suprasti, kad reikės lemputės su patronu ir pritaisytu laidu. Pritvirtinkite lemputę iš kitos paveikslo pusės, kad nesiliestų prie drobės nugarėlės. Lemputę naudokite kuo silpnesnę, kad mažiau įkaistų, Štai ir sukūrėme paveikslą. Sulaukę vakaro, pabandykite įjungti šviesą. Viskas turėtų pavykti puikiai, piešinys ar užrašas bet kokiu atveju atrodys įspūdingai.
Šviesa maloniai nuteiks, suteikdama kambariui jaukumo, ir paveikslas – šviestuvas nepaliks abejingų.