Statybinių palečių panaudojimas: lauko ir vidaus baldai

Interjerą savo namuose dažniausiai kuriame patys, todėl kartais pamatę gražų baldą ar daiktą, pagalvojame apie jo įsigyjimą. Neretai gražūs baldai kainuoja nemažus pinigus, už kuriuos galėtumėte išvažiuoti ilgesnėms ir nuotykių nestokojančioms atostogoms. Važiuoti atostogauti ar pirkti baldus? O gal yra alternatyvių variantų?

Šįkart parodysime, kaip panaudoti padevėtas statybines paletes ir paversti jas tikrų tikriausiais meno kūriniais namų viduje ir lauke. Statybines paletes turbūt galite nebrangiai (pigiau negu baldus) nusipirkti. O galbūt pažįstate žmonių, kuriems jų nebereikia ir galėtų atiduoti jas veltui.

Kiek palečių reikės priklauso nuo to, ką norėsite pasidaryti. Medinės paletės yra gana atsparios vandens, saulės ar vėjo poveikiui. Vertikalus gėlynas paletėje, prie namo sienos, gali papuošti ne vieną kiemą ar sodą.

augalai geles paletėje

Kadangi paletės mediena atspari įvarioms negandoms ir jos nereikia labai prižiūreti, iš jų dažnai yra daromi lauko baldai. Blogiausiu atveju paletė, gali būti pakeistą į kitą, naujesnę.

Rankų darbo kiemo baldai iš palečių dažnai turi tokią savybę, kad minkštoji dalis paprasčiausiai yra nuimama. Jei bijote lietaus ar neturite stogo, po kuriuo galėtų stovėti lauko baldai, – kaip puiki, minkštutė sofa su paletės karkasu, tai puiki išeitis – minkštąsias lauko baldų dalis jūs galite vakarais įsinešti į namų vidų.

Reklama

minksta sofa ant ratuku paletes

Jei norite įmantresnių baldų, neužteks vien sudėti paletes vieną ant kitos ir sutvirtinti. Tuomet galite panaudoti paletes kaip medieną, kaip baldinę medžiagą, ir susikurti savo stiliaus baldus. Šiek tiek kalimo, pjovimo, kelios pagalvėlės ir originali lauko sofkutė baigta.

paletes lenteles sofa lauko baldai

Jei baiminatės dėl oro sąlygų, ir po ilgo triūso būtų gaila, jei baldai susigadintų, – pasinaudokite lakais ar dažais. Tuo būdu galite keisti palečių spalvą ir apsauginis lako ar dažų sluoksnis padės ilgiau išlaikyti originalų lauko suoliuką.

melynas suoliukas laukui paletes

Atsparumas oro permainoms tampa nebeaktualus, jeigu baldus iš palečių kursite namų interjerui. Tokie baldai namams suteiks unikalumo. Juk ne veltui sakoma, – “žmogų galima pažinti pagal jo namus”. O kas nori būti ar atrodyti nuobodžiu?

Visa svetainės minkšta dalis ir kavos staliukas gali būti pagaminti iš palečių, specialių čiužinukų ir pagalvėlių.

minksta dalis staliukas palete svetaineje

Galite susikonstruoti staliuką iš paletės, nudažant įvairiomis spalvomis ar sukuriant originalius piešinius ant jų paviršiaus.

kortos piesinys palete staliukas

Vienas iš unikalių palečių panaudojimo būdų interjere yra sukurti virtuvės baldus, virtuvines spinteles. Pasistengus net vadinamoji “virtuvės sala” gali būti sukurta.

virtuves sala paletes

Sudėtingesnės užduotys, konstruojant virtuvės salą, būtų sugalvoti:

  • kaip sudėti ir kaip sutvirtinti paletes,
  • kaip viską, ką naudojate virtuvėje, sutalpinti saloje.
  • kaip integruoti kiekvienoje virtuvėje esančią dujinę ar elektrinę viryklę ir kriauklę. Kaip lengvai integruoti kitą reikalingą buitinę techniką.
  • kaip prie palečių prijungti esamus baldus, kad ir tarkim, jūsų naudojamą virtuvės stalą.
  • kokiomis spalvomis dažyti paletes, jei kiti virtuvės baldai yra ne iš palečių, o pirkti parduotuvėje.

virtuvine sala paletes

Įdomu yra tai, jog iš palečių galite konstruoti baldus panašiai, kaip su lego kaladėlėmis.

baltos paletes lauko baldai

Ypač populiarus palečių panaudojimo būdas yra kavos staliukai, kurie gali būti su ratukais arba be jų.

zalias staliukas palete
Kalbant apie namų interjerą, paletės taip pat gali atstoti ir tokį baldą, kaip stalelis ar spintelė televizoriui pastatyti ar TV stovas. Tereikia jas sudėti viena ant kitos, pasimatuojant tinkamą aukštį, plotį ir sutvirtinti. Galima nudažyti dažais ar bespalviu pinoteksu, pabrėžiant natūralią medienos spalvą.

paletes spintele tv

Iš palečių taip pat galima padaryti lentynas. Tereikia gražiai apipavidalinti ir tai neatrodys negražiai ar niūriai. Pasitelkite fantaziją ir kitus interjerui draugiškus dalykus – gėles, vazas, statulėles ar kitus menkniekius, ir net toks paprastas daiktas, kaip paletės – suskambės jūsų interjere.

lentynos paletes

Reklama