Palečių panaudojimas namuose

Paletės arba padėklai yra naudojami įvairiose su krovinių gabenimu ir sandėliavimu susijusiose vietose. Tokiose srityse paletės yra labai reikalingos ir turbūt ne viena Lietuvos įmonė užsidirbo nemažai pinigų gamindama ir tiekdama paletes užsakovams vakarų šalyse. Tačiau po kurio tai laiko paletės išmetamos ar nebenaudojamos pagal pagrindinę savo paskirtį. Padėklai tampa puikia medžiaga ir priemone žmogaus kūrybiškumui išreikšti. Padėklai transformuojami į baldus, terasas, įvairiausius namų apyvokos daiktus. Pasižvalgius internete, paaiškėja, kad įvairiausiuose pasaulio miestuose paletės dažnai tampa originalia baldų gaminimo medžiaga, įrengiant loftus ar kitus nestandartinius būstus. Įsigyti paletes dažnai nieko nekainuoja, nes daug kam gali atrodyti, kad jos jau niekur nebetinkamos panaudoti. Tad baldai, pagaminti iš padėklų nėra brangūs. Vienintelė kaina, tai išradingumas ir sugebėjimas transformuoti nebereikalingą daiktą, į ką nors naudingo ir gražaus. Toks palečių panaudojimas tik pabrėžia idėją, kuri daug kur plačiai vystoma – fantazijai ir žmogaus kūrybingumui vystyti nėra medžiagos, iš kurios negalima būtų sukurti ką nors originalaus ir gražaus. Išmetamų daiktų taip pat nėra, nes jie gali atgimti kitam gyvenimui. O į tokius, kurių atrodo niekas jau nebenori, tokių „kūrėjų“ akys tik ir krypsta. Taigi, ką galima padaryti iš palečių ir ar tai bus naudinga?

1. Lova iš palečių.

Tai ko gero dažniausiai daromas baldas. Tereikia paletes sudėti viena ant kitos, kad atitiktų jūsų norimos lovos aukštį. Galima padaryti, kad paletės būtų šiek tiek platesnės už jūsų lovos čiužinį. Uždėjus čiužinį, šalia turėsite vietos kam nors pasidėti ir galėsite patogiai išlipti iš lovos. Prie lovos dalies, kuri remiasi su siena, kaip interjero akcentą galite taip pat pridėti vieną ar daugiau palečių. Tokiu būdu galite susikurti lovos atlošą, kuris bus ir praktiškas ir originalus.

palete lova galvugalis

2. Stalai, sofos ir kampai iš palečių.

Reklama

Tai taip pat atrodo įspūdingai ir naujoviškai. Staliukus galite daryti kokio tik norite dydžio, naudokitės nuotraukomis ir nesunkiai susikursite sau reikalingą baldą. Staliukams, sofoms prie pagrindų pritvirtinkite ratukus, taip bus patogiau baldus stumdyti, kur jums labiau patinka.

Untitled-3

Jeigu medžio spalva jums nepatinka, ar atrodo negražiai kambaryje, taip pat pasinaudokitės galimybe pakeisti paletės spalvą. Derinkite spalvas ir sukursite nuostabius baldus.

Untitled-5

Jeigu norite susikurti kampą sėdėjimui jums reikės dėti dvigubą palečių sluoksnį, jas sutvirtinti tarpusavyje, o vėliau tiesiog pasiūti specialų (arba pritaikyti jau turimą) minkštą sluoksnį patogiam sėdėjimui. Sofų ir kampų sėdimų dalių spalvas derinkite prie atlošo spalvų ir bendro jūsų baldo dizaino.

Untitled-4

Galite kurti ir fotelius. Nepamirškite, jeigu norite, galite apačioje įtaisyti ratukus.

Untitled-1

Iš palečių galite susikurti ir lauko baldus. Tokiu atveju, jeigu jie susigadins, jums nebus gaila jų tiesiog išmesti ir pasidaryti naujus.

ss5

3. Lauko terasa iš palečių.

Tai, ko gero, kiek retesnis panaudojimo būdas. Nebereikia naudoti savos medienos, ilgai užtrukti įrenginėjant terasą (klausimas aišku ar įmanoma rasti tiek daug palečių. Mūsų “visuotinės gėrovės laikai” baigėsi ir metalai, lentgaliai, paletės nebesimėto patvoriuose ir sandėliukuose). Bet jei jums pasisekė, kodėl gi ne terasa iš padėklų. Sutvirtinkite paletes tarpusavyje, keiskite jei tik norite jų originalias spalvas ir turėsite švarią bei mielą vietelę pasėdėti vasaros metu. Taip pat norint, terasą galima gana greitai ir paprastai išardyti.

Untitled-2

Kurkite iš palečių daiktus, baldus, kurie jums yra reikalingi ir įdomūs pasigaminti. Ilgainiui taip atrasite vis daugiau idėjų, sprendimų kaip ir ką naudingo galima iš jų pasidaryti.

Reklama