Kaip atnaujinti kėdes?

Kažin atrastume namus, kuriuose nėra nors vienos kėdės. Sėdint ant kėdžių yra valgoma, bendraujama ar dirbama. Vienos iš jų susidėvi greit. Kitos, tvirtesnės ar brangesnės, išlieka, bet galbūt greit pabosta. Yra žmonių, kurie vertindami senus daiktus, senas kėdes parsiveža iš senelių ar net prosenelių namų, taip saugodami jas kaip šeimos relikviją.

kedes sedynes atnaujinimasKą daryti, jei iš kėdės kartais jau tik rėmas belikęs? Kaip patiems suremontuoti kėdę ir puikiai toliau ją naudoti? Juk pats kėdės karkasas tarnauja ilgai, ir dažniausiai tenka keisti tik minkštąją, sėdimąją dalį.
Jeigu turite nebenaudojamų kėdžių iš senelių namų ar šiaip norite atnaujinti turimas kėdes, pabandykite pabūti meistrais ir rekonstruoti senas kėdes taip, kad jos ne daug kuo skirtųsi nuo pirktinių. Taip pat jos taptų mielesnėmis, nes prie rekonstrukcijos proceso prisidėjote ir savo pačių rankomis. Kad ir kaip bebūtų, ši idėja jums turėtų praversti. Ji įdomi ir nėra sunkiai įgyvendinama.

Reklama

Darbas nesunkus. Jums reikės specialių dekoratyvinių vinučių, kurias įkalsite į prie kėdės rėmo priegtas juosteles, kaip papuošimus ir kaip detales, kurios kėdės sėdynę padarys dar tvirtesne. Taip pat reikės plaktuko vinukams sukalti ir specialaus, daugelyje statybiniu medžiagų parduotuvių randamo automatinio segiklio, su kuriuo darbas turėtų vykti gana greitai.

Na, ir lieka pasirinkti kuo tvirtesnę medžiagą, kurią naudosite kėdės sėdynei rekonstruoti. Geriausia, kad tai būtų tvirta ir lengvai neirstanti medžiaga. Taip pat nelabai slidi, kas mums labiau tiktų ir būtų lengviau ją supinti. Medžiagą rinkitės pagal kėdės rėmo spalvą, kambario interjerą bei pagal savo finansines galimybes. Tikrai įmanoma atrasti ką nors įdomaus ir tinkamo, ką galėsite puikiai panaudoti kėdės sėdynės remontui.

Darbo eiga paprasta. Pamatuokite kiek medžiagos reikia kėdei. Jei ji standartinės, kvadratinės formos, tuomet lengviausia. Atkirpkite kokias dvi tris juosteles, dėkite jas ant kėdės rėmo, susekite su automatiniu segikliu ir paėmę plaktuką, įkalkite į kiekvieną juostelę po tris, keturias dekoratyvines vinutes. Kiek dekoratyvinių vinučių reikės, priklauso ir nuo jūsų pasirinktos medžiagos pločio, taigi, turėkite jų daugiau. Nepamirškite, prieš susegant medžiagą automatiniu segikliu, užlenkti medžiagos kraštą. Taip kėdė atrodys daug tvarkingiau ir neatirs medžiagos juostelių galai.

Tokiu būdu pinkite juosteles iš medžiagos, kaip parodyta nuotraukoje. Kai susegsite vieną pusę, imkitės kitos. Vinute dekoratyinėmis galvutėmis galite pirkti kokias tik norite, kuo jos gražesnės, tuo puošnesnė bus Jūsų kėdė. Taip pat kėdės rėmą galite perdažyti, derindami prie bendro kėdės dizaino ar kambario interjero.

Paprasta ir žavi kėdė, lengvai atras savo vietą vasarnamyje, name ar bute.

Reklama