Kai oras toks vasariškai karštas, tikrai daug gaivinamės įvairiausiais gėrimais. Dažnai, kai išgeriame gėrimą, butelį ar skardinę paprasčiausiai išmetame. Tik iš gerų idėjų nestokojančių žmonių kartais sužinome, jog butelius ir skardines galėjome panaudoti.
Nuo šiol neišmeskite plastikinių butelių ir prisigaminsite puikių indelių, kurių, tikiu, ypač merginoms, dažnai trūksta. Juk mes turime aibes smulkmenų, visų nė neatsimename. O kur dar kosmetikos priemonės, kurias irgi reikia susidėti. O jeigu dar turite hobių, kaip tarkim, siuvimas ar nėrimas, tai indeliai iš plastikinių butelių – puiki išeitis, nesusipainioti tarp siūlų ir pagaliau tvarkingai viską susidėti.
Vargu ar nepagalvojote, koks gražus butelis, kai pamatėte ne standartinį, peršviečiamą butelaitį, o geltoną ar violetinį butelį parduotuvėje. Juk jie prieš saulę žėri įvairiausiomis spalvomis. Taigi, jeigu vėliau tokius indelius laikysite ant stalo ar palangės, jie spindės visomis vaivorykštės spalvomis.
Pliusų daug, darbas nesunkus, o rezultatas pralinksmina ir užveda pasidaryti kuo daugiau tokių stiklinaičių – indelių. Taigi, pirma užduotis yra neišmesti plastikinių butelių. Jų, tokiu metų laiku, kaip vasarą, tikrai nesunkiai sukaupsite, tiesiog nepamirškite. Na, o nuėję į parduotuvę, pirkite ne paprastą baltą plastmasinį butelį, o spalvotą. Stenkitės surinkti kuo įvairesnių spalvotų buteliukų, skirtingo aukščio, pločio, taip turėsite įdomesnių formų indelių.
Kai jau butelių sukaupsite tiek, kiek jums atrodys gana, pradėkite darbą. Peiliu nupjaukite viršutinę plastikinio butelio dalį. Pjaukite tiek, kokio dydžio indelio norite. Rinkitės aukštesnį arba žemesnį, improvizuokite. Derinkite viską tarpusavyje, kad nebūtų, jog turite tik vieną mažą ir daug didelių indelių, nes jeigu jie stovės kartu, vaizdas bus prastas ir per daug kontrastingas. Galite daryti nuo didžiausio iki mažiausio ir juos vėliau statyti į smagią eilutę. Taip pat puiki idėja priekyje statyti mažus indelius, o gale, lyg sargybinius, statyti didesnius. Taigi, kai jau sugalvosite, kaip norite pasidaryti ir susipjaustysite visus butelius, susiraskite lygintuvą. Jo jums reikės indelio kraštams prilydyti, kad buteliuko kraštas nebūtų aštrus (tokiu atveju galima įsipjauti, imant kokią smulkmeną) ir todėl, kad mums kaip visada norisi grožio. Nuo karščio plastmasinio indelio kraštelis užsiraitys, taps lygus ir gražus. Beje, jeigu nupjovėte netiesiai, prieš dedant buteliuką prie lygintuvo, žirklių pagalba gražiai suvienodinkite indelio kraštus. Kirpti geriausia atitraukus indelį šiek tiek nuo akių, – žvelgiant tiesiai į indelio kraštelius, geriau matysite nelygumus. Jeigu jų kraštus padarysite lygius, vėliau niekas nė nesupras, kad jūs patys pasidarėte tokius indelius.
Kai jau įkais lygintuvas, atsargiai ir labai trumpam pridėkite indelio kraštą. Kai matysite, jog pradeda lydytis ir jau pasidarė lygus, atitraukite ir padėkite į šalį. Tą patį padarykite ir su kitais buteliukais. Neperkaitinkite buteliuko, geriau mažiau palaikyti, nes plastmasė, kaip žinome, greit lydosi. (Klausimas tik, kas bus su lygintuvo paviršiumi, nes priglaudus plastmasę prie lygintuvo, ji gali likti pridegusi prie lygintuvo paviršiaus. Kad nereiktų atsisveikinti su geru lygintuvu… gal reikalingas senas lygintuvas, kurio paviršius jau yra visko matęs. Arba, galbūt, indelio plastmasė pradės lydytis, kiek ilgiau palaikius, bet nepriglaudus prie karšto lygintuvo paviršiaus. Paeksperimentuokite.)
Tuomet, kai viską atliksite, galite džiaugtis rezultatu ir planuoti, ką juose laikysite. Kaip matote nuotraukoje, puiku ir praktiška indelius iš plastikinių butelių naudoti ir vonioje. O pasidaryti, juk tai nieko nekainavo.