Šviestuvas iš skardinių dangtelių

sviestuvas is skardiniuJeigu esate iš tų, kurie nei dienos neįsivaizduoja be gaiviųjų gėrimų ir namuose turite šiek tiek skardinių, nuo praeitos savaitės arba galite jų nesunkiai sukaupti šiam rankdarbiui, tada pradėkite misiją. Šitas rankdarbis yra įspūdingas tuo, kad tiesiog priverčia mus į nereikalingus daiktus, kuriuos skubame išmesti, pažiūrėti visai kitu kampu, – kūrybiškai. Kūrybišką matymą ir mąstymą galima išlavinti, todėl verta pradėti būtent šiuo darbeliu. Juk visi turime namuose šviestuvų, kuriuos naudojame jau ilgai arba esame kad ir naują nusipirkę ir jis mums nebepatinka, o tas atsitiko pasakoje to, kad skubėjome arba buvome apakinti akcijos. Arba tarkime, šviestuvo nėra, o yra tik jo „rėmas“, ant kurio galima jau ką nori uždėti. Būtent tokios „medžiagos“ šiam rankdarbiui mums ir reikia. O visa kita kaip sakiau, daug daug ir kuo daugiau skardinių dangtelių.

Kaip matote nuotraukose, darbas yra kruopštus, todėl nebūtina visko padaryti per vieną dieną. Galite pasilinkti šį darbelį darbo dienos vakarams, kaip raminantį užsiėmimą (toks jis ir bus – patikėkite) arba pasilikti savaitgaliui, o tuo labiau dabar, kai taip šalta ir nesinori rodytis lauke.

Reklama

Šviestuvo forma būtų geriausia kuo labiau primityvesnė, – nesudėtinga, jei tai pirmasis rankdarbis gali būti gana sunku ir tada gali nepadėti  net ši pavyzdinė nuotrauka, iš kurios tikrai suprasite, kaip ką turite daryti ir nepasiklysite darbo eigoje.

Pirmiausia turint skardines (kaip minėjau – kuo daugiau, tuo smagiau), nuo visų jų viršaus turite nuplėšti dangtelius. Juos gražiai susidėkite į vieną vietą, kad paskui būtų patogu po vieną paimti ir kurti šviestuvą. Taip pat reikės įrankio su kuriuo galėtumėte skardinių dangtelius perkirpti pusiau. Tiesiog išsirinkite su kokiu jums patogiau dirbti, kadangi, šį veiksmą reiks daryti daug kartų, išskyrus gaminant pirmą ir paskutinę šviestuvo gaubto eilutę. Jau turint šviestuvo „rėmą“ pradėkite darbą, – kiekvieną skardinių dangtelį teks sulenkti per pusę. Pradėkite nuo viršaus ir vieną šalia kito lenkite, kol padarysite visą viršų. Kai viršus bus baigtas, paimkite įrankį su kuriuo galėsite perkirpti sekančios eilutės dangelių apačias (kaip parodyta pavyzdinėje nuotraukoje) pusiau. Pasidarykite daugiau tokių perkirptų dangtelių, kad atsirastų įgūdžiai. Vėliau už dviejų viršutinės eilutės dangtelių kabinkite vieną su perkirpta apačia, ilgainiui taip turėtų susiformuoti ir savotiškas raštas. Nuotraukoje parodyta kaip užbaigti tokio šviestuvo paskutinę eilutę, tačiau jūs žiūrėkite pagal savo pasirinktą, – jeigu jis užbaigtas paprastai, tai jūsų šviestuvas be formavimo lanko. Tai nėra būtina, tiesiog pabaigę jį patiesinkite, vis dėlto dažniausiai tokios formos šviestuvai turi tokį ar kitokį lanką. Pabaigę šviestuvą, paklauskite draugų ar atspės jie iš ko jis padarytas? Nenustebkite, kai klausinės apie kainą ir iš kur jis pirktas.

Reklama