Gyvename kompaktiškai mažose ir didesnėse erdvėse

Didelių erdvių privalumai galbūt nėra labai diskutuotini ir jų lengvai nepaneigsi – tai laisvės ir begalybės jausmas. Kas nenorėtų jaustis laisvu? Mažos erdvės dažnokai yra neturto išraiškos forma ar atspindys. Bet ką darysi, ne visi gimstame karaliais ir karalienėmis… Tačiau nenusiminkime. Yra žmonių, kurie savo noru gyvena pagal principą – mažink savo poreikius ir būsi laimingas. Taip, kad jaustis laisvu gal ir galima didelėse erdvėse, bet būti laisvu, galima ir mažytėje kamarėlėje.

Taip pat maža erdvė savyje gali nešti ir labai originalią žinutę – erdvės kompaktiškumo idėją. Kaip nedidelėje erdvėje apgyvendinti būtiniausias namų funkcijas ir sutalpinti reikalingiausius apyvokos reikmenis?

Pastudijuokime tris mažo buto erdvės organizavimo sprendimus: viskas prie vienos sienos, viskas viename kambaryje ir viskas erdvėje per du aukštus. Šias, kad ir kiek skirtingas erdves sieja kompaktiškai suformuotos erdvės dvasia, mikro erdvės pojūtis.

Reklama

1. Miegamasis įrengtas antresolėse virš spintos, lentynų ir netgi kriauklės su veidrodžiu. Ir namų biuras – lovos kojūgalyje. Nereikia toli bėgti ieškoti popieriaus ir pieštuko, kilus idėjai sapnuose. Nesimato, kaip galima užlipti į miegamąjį ar biurą antresolėse, gal yra kokios tai kopetėlės. Ši kompaktiška erdvė labai primena viskas viename kubą.

miegamasis antresolese

2. Kiek didesnė kambario erdvė. Originalūs laiptai, kurių pakopose įrengtos atviros lentynos rūbams susidėti ir pasikabinti. Miegamasis įrengtas pusiau atviroje medinėje dėžutėje, virš kurios įrengtas poilsio kambarys. Prisiminkime šią miegamojo dėžutę.

Raudonų plytų mūras gražiai išryškina šviesaus medžio baldus ir konstrukcijas.

miegamasis kube

3. Tai jau visai nemažas kambariukas – visa makro erdvė, tačiau artima mikro erdvių temai savo kompaktiškumu ar tiksliau – viskas vienoje erdvėje idėja. Puiki medinių laiptų konstrukcija. Pirmose laiptų pakopose įrengtos knygų lentynos. Svetainė suplanuota pirmame erdvės aukšte, darbo kambarys ir poilsio zona antrame aukšte. Šviesus medis, pilkas betonas, raudonos plytos, parketo zigzagai baltų lubų ir sienų fone natūralios šviesos apšviesti pro per abu aukštus prasiskverbusį langą.

Prie lubų ir sienos pritvirtintame hamake ne vienas turbūt norėtų pailsėti ir pasvajoti!

buto erdve per du aukstus

Kupinos originalių idėjų ir vidinės energijos erdvės namuose. Galbūt ir Jūs pasisemsite idėjos lašelį ar numalšinsite naujų ir originalių idėjų troškulį ar alkį!

Reklama