Rankų darbo pufas

Parduotuvės yra pilnos įvairiausių prekių, žinoma, ir baldų. Patogios sofos, minkšti kampai, plačios lovos, tereikia pinigų ir išsirinkti, ko norite. Populiarėja minkštasuoliai, kušetės, ant kurių dienos metu galima numigti pietų miego. Foteliai jau parduodami nebe vieni, dažnai jie turi draugą, be kurio net pačio fotelio dizainas, rodos, pakinta, – pufą. Kas tas pufas ir kam jis reikalingas?

Galbūt net nesusimąstėte, kiek rūšių yra pufų. Standartiniai pufai atlieka mažos, minkštos kėdės vaidmenį – ant jų galima atsisėsti, tačiau negalima atsiremti, nėra nugarėlės. Apskritai kalbant, pufai, juk nugarėlių neturi, jie yra kampuoti, apvalūs, pailgi, kiaušinio formos ir kitokie, – šiai dienai lengva rasti įvairiausių. Taip pat šiuolaikiniai pufai atlieka ir daugiau funkcijų, kad ir pufas – daiktų dėžė. Pufo viršutinė dalis nusiima ir viduje turite vietos kam nors susidėti. Argi ne puiku?

Tokį naudinguolį galite pasidaryti ir jūs. Taip pat ant minkšto pufo galite pailsinti kojas, pridėję jį lyg fotelio pakojį. Ir visai nesvarbu, kad jo medžiaga ar stilius skiriasi, tai suteiks jūsų interjerui įdomumo ir žaismingumo. Taip pat pufas gali virsti staliuku, ant kurio, padėjus padėklą (dėl kieto pagrindo), galima padėti garuojančios kavos puoduką ar skaitomus žurnalus.

Reklama

pufas fotelis staliukas

Parodysime, kad tokius funkcionalius pufus galite pasidaryti ir patys. Pasakysime esminius dalykus, o jums teliks apsispręsti kokio pufo jums reikia, ar pufo – kavos stalelio, ar pufo prie fotelio, o gal daiktadėžės?

Pasidaryti pufą labai paprasta. Pirmiausia, išsirinkite norimos spalvos ir tekstūros medžiagą, kuri turėtų būti stipri, neturėtų pernelyg tampytis, galėtų būti netgi gana kieta. Jeigu norite rinkitės iš medžiagų baldams pervilkti, toje gausybėje tikrai rasite kažką, iš ko pasigaminti pufą. Kai jau medžiagą išsirinkote, pasirūpinkite statybinių segtukų segikliu, kitaip sakant – šautuvu. Taip pat pasiruoškite medžiagos lopinėlį pufo dugnui bei gerai kerpančias žirkles, kadangi, jei medžiaga bus storesnė ir tvirtesnė, lengviau bus atkirpti.

Jeigu norite minkšto pufo, ant kurio norėsite pasiūlyti atsisėsti savo draugams, tuomet pasirūpinkite medžiaga, kuria pufo sėdynę paminkštinsite. Tai gali būti porolonas, kuri lengva sukarpyti į smulkius gabalėlius ir prikimšti pufo sėdynę. Taip pat sėdynės paminkštinimui galite naudoti ir paprastas, nereikalingas medžiagas, tačiau jos turėtų būti minkštesnės, nes kietos gali pasiskirstyti nevienodai.

Pufo karkasui galite naudoti, kad ir šiukšlių dėžę. Geriau jei dėžė yra su dangčiu. Geriausia būtų kuo tvirtesnė, galbūt, metalinė. Pasidaryti nesunku: nusukite dangčio rankenėlę, apvilkite dangtį pasirinkta ir iškirpta medžiaga. Matuokite ir kirpkite atsakingai. Taip pat būkite pasiruošę porolono. Kai jau viską pasiruošėte ir atsikirpote, prisekite medžiagą su segikliais, nepamirškite į vidų įdėti paralono, kad būtų minkštas pufiko paviršius. Tuomet aptraukite medžiaga šonus ir apatinę pufo dalį, į jas galite dėti ar nedėti porolono, tai jūsų apsisprendimas. Tuomet, prisekite šoninę ir apatinę pufo medžiagas

kaip pasidaryti pufa

ir gausite nuostabų pufą, kuris, nors ir už mažą kainą, bet atrodo tikrai įspūdingai.

pufas ant staliuko

Ieškokite idėjų ir puoškite savo namus!

Reklama