“Židinys” ar originali žvakidė iš malkų

Ši idėja yra iš ties nekasdienė, tuo pačiu labai jauki ir “gelbstinti” mus nuo artėjančių šaltų orų. Galbūt realios šilumos daug ir negausime, tačiau vien žiūrėdami į šį savo kūrinį neabejotinai sušilsime. Greičiausiai esate pastebėję puikią nenaudojamo židinio panaudojimo idėją, kuomet prie užmūryto ar tiesiog nebeveikiančio židinio padedamos kelios įvairaus dydžio žvakės. Tai kartais kelia šypseną, tačiau iš tikro atrodo mielai. Žvakės visada suteikia jaukumo ir ramybės namams.

Panaši idėja yra ir ši, tačiau čia dar įsigudrinta panaudoti ir pačias židinio malkas. Žinoma, taip atsitiko greičiausiai dėl to, kad malkos ir židinys – tiesiog du neatskiriami dalykai. Tai atrodo tiesiog fantastiškai, o ir lengva tokį dalyką susikurti patiems. Artėjant didžiosioms metų šventėms, tai bus tikra staigmena tiek jūsų namiškiams, tiek draugams ir artimiesiems. Juk vakare tokie židiniai visus nuteiks teigiamai ir atrodys tiesiog pribloškiamai.

Tik neapsirikite, – tokius “židinius” galite susikurti ir neturėdami neveikiančio ar užmūryto židinio. Gera idėja būtų tiesiog sukurti tokioms malkoms su žvakelėmis vietą, kur jos galėtų stabiliai stovėtų, o degdamos žvakės nieko nesugadintų, ir galima būtų saugiai jomis grožėtis. Puikiai tiktų koks nors geležinis padėklas su kojelėmis, kad ir tarkim, panašus į vienkartinę kepsnių kepimo ant grotelių formą. Jeigu tokį židinuką kuriate namų židinyje, o ne kur kitur, tuomet galite patys nuspręsti tvirtinti malkas tarpusavyje ar ne. Jeigu jos puikiai laikosi, žinoma, kad to daryti nebūtina. Daug kas priklauso nuo malkų formos. Malkos gali būti išdėstytos ir ne vien viena ant kitos, o viena už kitos ar kaip kitaip, kaip jums atrodo gražu.

Reklama

zvakute malkoje zidinys

Pačias malkas rinkitės kuo gražesnes, puikiai išdžiūvusias ir gražaus paviršiaus. Jei malka bus drėgna, ji gali tiesiog sutrūkti nuo karščio, nors gal taip ir gražiau.

Darbas nesunkus. Kaip matote iš nuotraukų, malkose yra išgręžiamos skylutės į kurias įdedamos žvakelės. Skylutės turi būti šiek tiek didesnės nei pati žvakė, bet tik labai nedaug. Taip daroma dėl vaško, kuris gali tekėti, ir dėl patogesnio žvakučių išėmimo iš malkos. Skylučių darykite tiek, kiek maždaug jų įsiteks jūsų malkoje. Viską atlikus pagal aprašymą, tikrai pasidarysite mažą židinuką ar originalią žvakidę namuose, kuri bus vienu iš šventinių namų puošybos elementų.
Taip pat šią idėją galima naudoti ir kaip stalo papuošimą. Tuomet išsirinkite pačią įdomiausią, keisčiausiai išsiraičiusią malką ar šaką. Paieškokite tokių šakų, malkų miške, ir joje padarykite skylučių. Padėkite ją viduryje stalo, aplink ją galite naudoti ir kitų papuošimų. Žvakutės lentoje, padėtoje ant stalo taip pat gali atrodyti gana įspūdingai.

zvakute malkoje stalas

Tai taip pat puiki idėja tiems, kas šiemet norite padirbėti su rankų darbo papuošimais ir susikurti savo vienetinį darbelį namams.

 

Reklama