Jeigu dar liko kur tai ant lentynos ar spintelės kamputyje keletas tuščių stiklainių, kurie išsigelbėjo nuo kruopščios šeimininkės akių, netapdami kvapnios ir skanios aviečių ar braškių uogienės saugotojais, tuomet griebkime juos ir paverskime originaliomis žvakidėmis, ir leiskime nedidelėms žvakutėms, esančioms ex – stiklainiuose, skleisti jaukią šviesą ir šilumą namuose. Vilnonių siūlų galbūt atrasite namuose ir nereikės ardyti vilnonių kojinių. O gal kai kuriose iš jų jau skylės apsigyveno, ir laikas nuo laiko mintyse iškyla klausimas, ką su jomis daryti: išmesti ar lopyti? Šio straipsnio tema gali tapti neblogu atsakymu. Taigi, tušti stiklainiai, storesni vilnoniai siūlai ir dažai, tai priemonės reikalingos pasigaminti originalias žvakides.
Gerai išplaukite stiklainius tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Tuomet apvyniokite stiklainius vilnoniais siūlais. Turbūt jau aišku, kad purškiant dažus ant stiklainių, siūlais uždengtas paviršius nenusidažys, tai panašu į dažymą, naudojantis trafaretu. Siūlų linijos ant stiklainių paviršiaus gali būti tankesnės ar retesnės, – tai jau mūsų žvakidės dizainas. Kai jau jaučiate, kad stiklainis yra pakankamai apvyniotas siūlais, suriškite siūlą mazgeliu, ir stiklainis jau paruoštas dažymui.
Stiklainiams dažyti reikalingi atsparūs karščiui ir ugniai dažai. Pasikonsultuokite su dažų pardavėjais ir jie turėtų patarti, kokie dažai būtų tinkamiausi. Na ir mūsų stiklainiai jau vienas žingsnis iki tapimo originaliomis žvakidėmis.
Sudėkite stiklainius ant kokio tai darbinio paviršiaus ir dažų purkštuvu palengva padenkite dažais stiklainių paviršių. Priklausomai nuo Jūsų pasirinktų dažų džiūvimo laiko, dažams nudžiūvus, nuimkite siūlus.
Įdėkite į stiklainio vidų žvakutę ir statykite savo pasigamintas žvakides ten, kur Jums atrodo tinkamiausia: ant laiptų pakopų, ant lentynėlių, ant stalo ar palangės. Žvakidės iš dažytų stiklainių gali tapti patraukliu dekoratyviniu elementu kambario interjere.