Šviestuvai iš beržo tošies

Pasidarykime fantastinius šviestuvus iš beržo tošies. Nemokama ir originalu. Pirmyn į malkų sandėliuką, gal dar liko kokia nesukūrenta beržinė pliauska. Nuo pastovėjusios ir padžiūvusios sandėliuke ar lauke pliauskos žievė gali būti jau atšokusi ir lengvai nusilupti.

Jei eisite į mišką, kiek tai pavaikštinėję, turėtumėte kur tai atrasti – nuo vėjo ir lietaus, žiemos šalčio ir saulės kaitros nuvargusį ir jau ant žemės prigulusį beržo kamieną. Gal prisimenate kur matėte, bet negalvojote, kad gali būti reikalingas ir kaip jį panaudoti? Ar netoliese yra beržynas? Tinkami ir reikalingi yra tik seni beržai, jau nuvirtę, ant samanų ar žolės besiilsintys kamienai. Neskriauskite jaunų beržiukų. Jie dar nesuaugo, ir jų žievė nenusiims. Tad netrumpinkite berželių gyvenimo ir negaiškite savo laiko. Būkime draugiški gamtai.

Kad sukonstruoti elektrinę šviestuvo dalį, reikalingas elektros laidas, lemputė, patronas lemputei ir laikiklis patronui. Šias detales turėtumėte rasti nusipirkti elektros prekių parduotuvėje. Sudėtingiau gal su laikikliu patronui – gali tekti improvizuoti. Galbūt geriau, prieš konstruojant šviestuvo gaubtą iš beržo tošies, rasti ir nusipirkti ar susikonstruoti laikiklį, ir pagal jo matmenis po to jau gaminti šviestuvo gaubtą.

Reklama

Beržo žievę galima būtų impregnuoti matiniu pinoteksu ar nulakuoti blizgančiu laku – pagal kiekvieno norus, pageidavimus ar savo kambario interjerą.

sviestuvas berzo zieve

Nebūtinai yra reikalingas ištisinis, apvaliai apsilenkiantis beržo tošies lapas. Šviestuvo gaubtą galima pasigaminti, sujungiant keletą beržo tošies lapų. Juos susegti galima metaliniais segtukais ar suklijuoti karštais klijais. Galima pradūrus žievėje skylutes, perverti vilnoniais siūlais ar virvutėmis ir surišti. Vilnoniai siūlai ar virvutė suteiks šviestuvui dar daugiau natūralios estetikos.

sviestuvas berzo zieve2

Auksu spindi vidinė beržo tošies šviestuvo dalis. Natūralios žievės atplaišos tik sustiprina originalaus dizaino efektą – palikite jas. Būkite atviri aplinkai. Natūraliu būdu gimsta grožis ir jis pats atsiskleis, jam reikia tik netrukdyti. Bendradarbiaukite su gamta. Pamatykite, priimkite ir pritaikykite gamtines – dizaineriškas idėjas.

sviestuvas berzo zieve1

Pakabinti šviestuvą galima prie lubų ar ant laikiklio prie sienos. Natūralus grožis namuose. Beliko ir kitas interjero detales, baldus suorganizuoti natūralumo ar gamtos puoselėjimo linkme. Arba galima darbuotis interjero detalių kontrasto linkme – priešpastatant gamtos ir žmogaus sukurtas interjero detales. Kurią kryptį bepasirinktumėte, originalūs šviestuvai iš beržo tošies taptų puikiais pagalbininkais ir talkininkais.

sviestuvas berzo zieve3

ruffled

Reklama