Lenta užrašams namuose

Lentos asmeniniams užrašams, piešiniams, labai patogus šiuolaikinis išradimas ar netradicinis “tradicinio” daikto panaudojimas ir pritaikymas. Anksčiau įvairios lentos būdavo naudojamos tik mokyklose ar kitose mokymosi įstaigose. Palaipsniui jos tapo mūsų namų puošmena bei patogiu būdu atsiminti kasdieninę informaciją, kurią dažnai galime pamiršti.

Standartinės lentos užrašams namuose būna identiškos ar panašios į mokyklines – juodos, žalios spalvos ir užrašams užrašyti yra naudojama kreida. Jos gali būti stacionarios, ta prasme, lentos nenukabinsime nuo sienos ir nepersinešime į kitą kambarį. Tokia namų lenta paprastai įrengiama, pasirinkus sienos dalį ir nudažant specialiais dažais, kuriems išdžiūvus gauname rašomosios lentos paviršių, ant kurio galima piešti, rašyti ar braižyti. Pastarasis malonumas gali būti ne visai pigus, ypač jei prieš dažant sieną reikia gerai paruošti, o ir patys dažai gali būti ne pigūs, – nors paprastai namų skelbimų lentai nereikalingas baisingai didelis plotas, tad išsigąsti nereikėtų.

Kitas variantas tai pakabinamos, pritvirtinamos ar pastatomos skelbimų lentos. “Mokyklinių” lentų galima nusipirkti parduotuvėse. Dažnai tai tikrai patogu, bet reikia rinktis dydį iš jau esamų ir siūlomų parduotuvėse. Kuo didesnė lenta, tuo brangesnė. Vaikams, užtektų ir mažesnės, kuri daug nekainuos (mažos lentos yra ypatingai patogios vaikams piešti, žaisti ir mokytis). Suaugusiems, greičiausiai, norėtųsi kiek didesnės, o tai pridarys papildomų išlaidų, kurias gali pajusti jūsų kišenė – nors tai priklausomai, kiek gili ji yra.

Reklama

Yra ir trečias variantas. Rašomosios lentos principas panašus, bet tuo pačiu ir skirtingas, – rašoma ant stiklo ir markeriu.  Šios skelbimų lentos pliusai – galite išsirinkti norimą pagrindo, esančio po stiklu, spalvą, kuri gali būti nuo visai tamsios iki baltai baltos. Kas yra nemažas privalumas, palyginus su juoda ar žalia, na gal dar ruda standartine lenta, jų spalvų spektras yra palyginti siauras. Minusai – tai nebus labai didelės lentos. Nebent rašytumėte ant lango, kuris Jūsų namuose driekiasi nuo vienos sienos iki kitos, nuo lubų iki grindų. Jei tokio lango neturite, bet Jūsų svajonė yra turėti rašomąją lentą per visą virtuvės ar vaikų kambario sieną, tuomet reikia paeksperimentuoti su pirmuoju, aukščiau paminėtu variantu.

Tai koks gi šios dienos pasiūlymas? Principas paprastas ir tokią lentą gali pasidaryti kiekvienas. Reikalingas senas ir nebereikalingas paveikslo ar nuotraukos rėmas. Stiklas, kuris tilptų į rėmelius, ir medžiagos gabalas, kiek didesnis už rėmelio dydį. Turbūt supratote, – rėmelio priekinėje pusėje turi būti stiklas, – ant kurio rašysime markeriu, galinė rėmelio pusė aptraukiama pasirinkta medžiaga.

Lenta jūsų užrašams

(Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad užrašas yra išsiuvinėtas. Pasirodo tokia ir buvo pradinė autorės idėja – užrašus išsiuvinėti, ir tik po to gimė mintis užrašyti užrašus markeriu.)

Jei seno paveikslo rėmelių neturite, reikia bėgti ar važiuoti į parduotuvę. Paveikslų rėmai yra įvairaus dydžio, rinkitės pagal savo nuožiūrą ir priklausomai nuo to, kokiems užrašams lenta bus naudojama.

paveiklslas uzrasas

Taip pat rėmus derinkite prie savo namų, kambario interjero.  Perkant rėmelius, dažnai jie būna su stiklu, kuris užsideda ant nuotraukos ar paveikslėlio. Pagalvokite apie medžiagos, kurią dėsite į rėmelio vidų, spalvą. Kad geriau matytųsi užrašai ar piešiniai, geriausia būtų rinktis vienspalvę medžiagą. Paveikslėlio pagrindą galima dekoruoti maišine medžiaga, kuri panaudota pagrindui uždengti, gali atrodyti gana originaliai.

sirdele piesta markeliu paveikslas

Išsirinkite markerio spalvą, kuriuo užrašysite savo mintis, idėjas, planus, patiekalų receptus ar kitus reikiamus ar norimus dalykus. Markeris turėtų būti nuvalomas, skirtas rašyti ant stiklo ar kitų paviršių. Taip pat pasiruoškite kempinėlę užrašams nuvalyti. Žiūrėkite į nuotraukas ir jums tikrai pavyks pasidaryti tokią lentą – paveikslą, kuri bus jūsų namuose labai reikalinga arba labai miela, arba tikrai įkvepianti.
Jill Ruth

Reklama