Kabyklos iš durų rankenų

Kaip galima, ne pagal tiesioginę paskirtį panaudoti durų rankenas? Ne atidaryti duris, bet kiek kitoje namų aplinkoje? Keletas idėjų, niekuo nenusileidžiančių, bet kurioms kitoms originaliokėms, paįvairinusioms mūsų svetainės puslapius ir padėjusioms kai kuriems svetainės lankytojams pasipuošti savo namus.  Šiandien kalbėsime apie durų rankenas – kabyklas.

Pradėkime nuo gana praktiškos idėjos. Žmogui, smulkmeniškai apžiūrinėjant savo aplinką bei mąstant, kaip sutaupyti vietos, kilo mintis pasidaryti originalių kabyklų savo namuose. Durų rankenos pakeitė savo “profesiją” ir  pradėjo puikiausiai funkcionuoti, “savo antruose gyvenimuose” tapdamos kabliukais rankšluoščiams pasikabinti vonios kambaryje.

duru rankenos pakabos

Tinkamai pritaikius spalvas ir stilių, rankenos – kabliukai lengvai įsiliejo į bendrą vonios kambario interjero visumą. Galbūt taip yra ir todėl, kad buvo panaudota kasdieniška, neiššaukianti “medžiaga” – durų rankenos, kurias yra įprasta matyti pritvirtintas ant paprastai lygių durų plokštumų. Durys – siena, tarp jų nėra didelio transformacinio paskirties šuolio.

Pagrindinė šios idėjos esmė buvo funkcionalumas, nors vintažinės estetikos čia taip pat yra su kaupu. Puiku, kai namų buityje naudojami daiktai, teikdami žmogui praktinę naudą, taip pat paįvairina bendrą interjero vaizdą bei pamaitina mūsų emocijas – numalšina grožio alkį.

Jei sugalvosite idėją įgyvendinti savo namuose, naudokite keletą vienokio ir kitokio dizaino rankenų. Tai suteiktų interjerui judrumo ir žaismingumo. Kaip matome nuotraukoje aukščiau, buvo naudojamos šiek tiek skirtingos rankenos bei skirtingos spalvos spynos. Šiuo atveju, idėjos sumanytojas tikriausiai turėjo dvi rudas ir dvi baltas duris.

Reklama

Vonios kambaryje, pasidarius tokias kabyklas, ant jų puikiai galima pakabinti šeimos rankšluosčius, chalatus ar kitus jums reikalingus rūbus. Tai yra praktiška bei patogu. Pasidarius tokias kabyklas, nebereikėtų sukti sau galvos – kokio stiliaus, spalvų ir kainos kabyklų ieškoti parduotuvėse. Netradiciškai pasipuošdami savo namus, sulauksite komplimentų ir klausimų, kaip tokį dalyką apskritai sugalvojote.

Nebūtinai reikia naudoti senas durų spynas ir rankenas.

duru rankenos kabliukai papuosalams

Galima nusipirkti visai naujų,

juodos duru rankenos kabliukai

įsigyti varinių, sendintų, modernių, žiūrint kokį stilių mėgstate.

baltos duru rankenos kabliukai

Kambaryje ant sienos būtų geriau tvirtinti keletą durų rankenų – pakabų, vieną šalia kitos. Jos gali būti vienoje linijoje ar tvirtinamos skirtinguose aukščiuose. Rankenas taip pat galite rinktis apvalias, taip vadinamas “burbulines” arba “kamuolines”. Jos ypač gražiai atrodo pritvirtintos and senos ar sendintos medinės lentutės.

apvalios duru rankenos kabliukai papuosalams lenta

O jeigu dar atradus originalių spalvų ir formų “burbuliukų”… ir kartu su kabančiais karoliais, grandinėlėmis ir kitais papuošalais tai taptų tikra grožybe.

duru rankenos kabliukai papuosalams lenta

Sena spyna, paveikslo rėmelis, stiklainis, gėlė gali virsti puikia kompozicija ant sienos. Ir iš praktinio panaudojimo su palaipsniui vis ryškėjančiais meno atspalviais pasaulio persikėlėme į “tik menui” pasaulio erdves.

duru spyna paveikslas

Nebūtų nei meno, nei praktinio ar materialaus pasaulio, jei nebūtų šviesos… Sudėtinga būtų surinkti kokia dvidešimt spynų ir sukurti “spyninį” šviestuvą… bet kas žino… svarbu, kad būtų idėja – medžiaga jai įgyvendinti atsiras “savaime”.

sviestuvas spynos

Idėja originalios, bet kaip ir į bet kokios idėjos išraiškos formas galima pažvelgti – dar “kitu kampu”, ir tas kampas beveik visada atsiras. Ir idėjos turbūt niekada nebūna visiškai išbaigtos, ir kiekvienas galime jas tobulinti taip, kad jos mums būtų patogios ir gražios visu “šimtu procentų”. Atraskite savo kelią link originalumo ir tobulybės!

Idėjos puikiai gali būti pritaikomos bet kuriame kambaryje. Vaikai savo kambaryje galėtų susikabinti savo žaislus ar žaisti įvairius žaidimus, kas skatintų jų kūrybiškumą. Bendrai kalbant, kuo atviriau atskleisite savo išmonę bei kuo kūrybiškesni bus jūsų namai, tuo jums patiems ir mažiesiems bus įdomiau gyventi bei vystytis.

Tad atraskime savo asmeninius poreikius, vystykime juos, žaiskime su fantazija ir susikursime šaunių dalykų, padėsiančių paprasčiau tvarkytis buityje ir gyventi įdomiau.

Reklama