Popierinė magija – moderniam interjerui

„Kūrybos iš panaudoto popieriaus galimybės – tiesiog beribės“, – teigia Donatas Žukauskas. Jis – profesionalus interjero dizaineris, prieš porą metų praplėtęs savo portfolio neįprastais skulptūriniais objektais, kuriuos jis pats vadina pop plastika. Daugiausia tai – šviestuvai, maži staliukai ir kitos interjero dekoro detalės.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šie darbai sukurti visiems rankdarbių mėgėjams gerai žinoma papjė mašė (papier-mâché) technika. Iš tiesų, Donatas turi savitą technologiją pop plastikos objektams kurti, kuri yra pakankamai sudėtinga, reikalaujanti daug laiko bei kantrybės. Tačiau taip, pagrindinės jo priemonės – popieriaus atliekos ir klijai.

„Parduotuvės tiesiog sprogsta nuo plastikinių interjero dekoro detalių. Todėl ir norėjau pasiūlyti kažką kitokio, kažką originalaus ir organiško. Kūryba iš popieriaus atliekų mane tiesiog užbūrė, kai supratau, kokia tai plastiška ir įvairiapusė medžiaga: forma, spalva, tekstūra, ažūras… Mano pop plastikos kūrinius sieja būtent natūralios medžiagos“.

Reklama

Kaip menininkas susirenka priemones savo kūrybai? Pasak Donato, tai visiškai nesudėtinga – panaudotas popierius yra labai prieinama medžiaga, kurios galima rasti visur. Savo darbams jis naudoja kartotines dėžes, senus laikraščius, kiaušinių dėžutes ir t. t.

Šiuolaikiniam interjerui skirti Donato kūriniai buvo eksponuojami tokiuose renginiuose kaip „Dizaino savaitė“, „Meno mugė“, „Menas namams“, kai kurie iš jų – parduoti JAV.

„Žmonės dažnai nesupranta, kad tai, ką jie laiko atliekomis, iš tiesų gali būti labai vertinga medžiaga. Dėl to visuomet remiu iniciatyvas, kurios kviečia mažiau vartoti ir skatina kūrybiškumą“.

vazos donatas zukauskas

Donatas Žukauskas yra vienas iš dizainerių, visoje Europoje remiančių „Būkime sąmoningesni“ (www.generationawake.eu/lt) kampaniją. Savo kūriniais ir naudojamomis medžiagomis, jis skleidžia žinią apie būtinybę tvariau naudoti gamtos išteklius.

„Būkime sąmoningesni“  žaliojo dizaino konkursas: http://bit.ly/1iF8aGI.

http://dnt-design.com/?page_id=16

Reklama