Gintarinis kaleidoskopas ir gyvenimo ekologija

Vilnietis Žilvinas Stankevičius savo kūryboje apjungia kelis elementus: gamtą, tvarumą ir tradicinį lietuvišką paveldą. Dažniausiai jis kuria modernius grakščius baldus iš stalių dirbtuvėse gaunamų medienos atliekų. Tiesa, menininkas nevengia ir eksperimentų. Juvelyrų dirbtuvėse atlikę gintaro gabalėliai įkvėpė Žilviną sukurti kaleidoskopą.

Rinkai Žilvinas savo kaleidoskopą originaliai pristato kaip Jūratės ir Kastyčio legendoje sugriautų gintaro rūmų likučius: šiandien žiūrint per kaleidoskopą galima bent akies krašteliu užčiuopti kvapą gniaužiantį buvusių rūmų grožį. Apgaubtas natūralia lazdyno žieve šis kūrinys praeitų metų rudenį buvo eksponuotas Prancūzijoje, Šiaurės kultūros festivalio „Les Boréales“ metu.

Reklama

Žilvinas baigė skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje, tačiau šiandien jis daugiausia dirba dizaino ir reklamos srityje. „Ekologija tapo svarbus mano kūrinių aspektas nuo 2005 m., kuomet pradėjau kurti baldų dizainą. Dirbdamas siekiu kuo labiau sumažinti energijos sąnaudas, racionaliai naudoti turimas medžiagas ir atsakingos gamybos bendrąja prasme“, – pasakoja jis.

Menininkas pirmenybę natūralioms medžiagoms teikia ne tik darbe, bet ir gyvenime: jis gyvena savo paties pasistatytame šiaudiniame, moliu tinkuotame name. O medis lieka svarbiausia jo kūrybinė medžiaga: „Medis yra tradiciškai priimtinas mūsų kraštui ir nereikalauja sudėtingų apdirbimo technologijų. Medienos atliekas susirenku iš stalių dirbtuvių, o kas lieka – panaudoju savo dirbtuvėms šildyti“.

detales zilvinas stankevicius

Žilvinas Stankevičius yra vienas iš dizainerių, visoje Europoje remiančių „Būkime sąmoningesni“ (www.generationawake.eu/lt) kampaniją. Savo darbais jis skleidžia žinią apie būtinybę tvariau naudoti gamtos išteklius.

„Būkime sąmoningesni“  žaliojo dizaino konkursas: http://bit.ly/1iF8aGI

http://www.dizainovacija.lt/k/stankevicius-zilvinas/

Reklama