Absurdo idėjos – ekologijos vardan

„Absurdo idėjos“ – gan neįprasta meno studija. Ekologinį dizainą kuriančios dirbtuvės yra pelniusios tarptautinį pripažinimą – 2013 m. Europos Komisija „Absurdo idėjas“ apdovanojo kaip geriausią lietuvišką sprendimą kovoje su klimato kaita.

„Absurdo idėjų“ savininkė Jurgita Jakubauskaitė – prisiekusi funkcionalistė, naujam gyvenimui prikelianti daiktus, kitų laikomus atitarnavusiais savo arba tiesiog šiukšlėmis. Iš jų Jurgita paprastai kuria įvairias interjero detales, rūbus aksesuarus. „Kai mano rankose PET tara virsta murano stiklu, sunešioti džinsai – kaklaraiščiais, rankinėmis, papuošalais, o metalinės pakabos – šviestuvais, pasijaučiu tarytum naujosios kartos „alchemikė“. Daugybė vartojimo nurašytų daiktų mano dirbtuvėse prisikelia, kad vėl gyventų ir džiugintų naujuosius savininkus“.

„Absurdo idėjos“ Vilniaus senamiestyje keletą metų veikė kaip atviros dirbtuvės, tačiau pernai jos persikėlė į jaukų nedidelį kaimelį Tauragnų seniūnijoje. Jurgita, kuri yra diplomuota architektė, norėjo, kad dizaino studija būtų arčiau gamtos. Pasak jos, užaugus „pusiau kaime“, ekologija tampa įprasta gyvenimo ir pasaulėžiūros dalimi.

Reklama

„Ekologija man yra gerokai platesnė sąvoka, nei vien tik „renkuosi ką valgau“, „renkuosi ką vilkiu“ ir „rūšiuoju“. Man ekologija yra dar ir rūpinimasis kokioje aplinkoje ir visuomenėje gyvensime ateityje“, – įsitikinusi jauna dizainerė.

Kūrybinėmis medžiagomis Jurgitą aprūpina draugai, pažįstami ir net žmonės, kurių ji nepažįsta. Ne vienas jų pradėjo rūšiuoti, savo akimis pamatęs, kokius dalykus galima sukurti iš atliekų.

Jurgita teigia, kad savo kūriniais ji nieko nesiekia nustebinti: „Mano tikslas yra įrodyti, kad nėra nieko neįmanomo. Viskas ko reikia – tiesiog išlipti iš savo standartų dėžės, kad pamatytum, jog galimybės yra tokios pat beribės kaip ir fantazija“.

detales jurgita jakubauskaite

Jurgita Jakubauskaitė yra viena iš dizainerių visoje Europoje remiančių „Būkime sąmoningesni“ (www.generationawake.eu/lt) kampaniją. Savo darbais ji skleidžia žinią apie būtinybę tvariau naudoti gamtos išteklius.

„Būkime sąmoningesni“  žaliojo dizaino konkursas: http://bit.ly/1iF8aGI

http://absurdoidejos.lt/

https://www.facebook.com/pages/Absurdo-Id%C4%97jos/132679813454725

Reklama