Kasdieniai daiktai atveria vaizduotės vartus

Vakare, saulei nusileidus ir šėšėliams apsigyvenant sode ar kieme, krūmas virsta liūtu, žolė – šokinėjančiais kačiukais. Dėmės ant sienos kambaryje išsirutuliuoja į gyvatę. O debesys ryto danguje – į ką jie pavirsta?

Portugalų menininkas Viktoras Nunes žengė dar vieną žingsnį toliau.. ar arčiau, pratęsdamas savo vizijas piešiniais. Dailininkas sukuria juokingus ir žaismingus piešinius, piešdamas tik juodu rašikliu ir savo linijų pagalba išvystydamas temas, kurias sukelia kasdieniai daiktai. Kur mūsų vaizduotė gali mus nuvesti, pažvelgus į degtukus, žirkles, sagas?

Kasdienių daiktų pagalba autorius  atskleidžia mūsų vaizduotės galimybes. Jų tiek daug ir jos tokios beribės, kol mes esame vaikais, bet suaugant vaizduotę keičia realybė, “kieti ir tvirti” jos rėmai. Tiksliau – “išsilavinimas”, suteikia tam, kas supa mus – formoms, daiktams, garsams, kvapams, – pavadinimus… – už kurių – šiukštu, negalima išeiti.. – to nėra.

Bet visgi išeikime už tų išsilavinimo pastatytų rėmų ir visuomenės sukurtų normų, ir pamatykime tai – ką norime matyti, o ne tai, ką koks tai protingas dėdė ir apsišvietusi teta manė esant.

Ir atgaivindami vaikystės sugebėjimus bei galias, atraskime kur:

tušinukų antgaliukai virsta vazele,

Reklama

victor-nunes-tusinuko-antgaliai

žirklės, visu greičiu lekiančiu dviračiu,

victor-nunes-zirkles

graikiški riešutai – skrundančiais šašlikais ar dieviškais sparnais,

victor-nunes-graikiski-riesutai

kamštukai – sunkia štanga ar automobilio ratais,

victor-nunes-kamsciukai

gumytės – solfedžio raktu ar žvakutės liepsna,

victor-nunes-gumytes

kukurūzai – bažnyčios špiliais, ūsais ar nosimi,

victor-nunes-kukuruzai

sausainių lazdelės – rąstais sunkvežimyje,

victor-nunes-sausainiai-lazdeles

sąvaržėlės – akimis,

victor-nunes-savarzeles

salotos – stilinga suknele,

victor-nunes-salotos

ir degtukai – vėduokle.

victor-nunes-degtukai-veduokle

Tikimės, kad šie kūrybingi ir linksmi meno kūriniai sukels Jums naujų minčių ir idėjų. Daug kas yra įmanoma, padedant savo neprijaukintai, nesugadintai ir laukinei vaizduotei.

 

Reklama