Kaktusai ir spalvotas smėlis Zen indeliuose

Iš senų laikų Zen sodai budistų vienuolynuose, Japonijoje buvo sodo dalis, skirta meditacijai. Vėliau estetiško sodo idėja išplito į privačias ir visuomenines erdves, iškeliavo į kitas šalis. Ir Lietuvoje jau ne vienuose namuose atrastume mini sodelį, indelį ar dėžutę su smėliu kambaryje, ar tikrą Zen papuošalą sodo pakraštyje.

Neturint laiko ar pinigų sukurti tikrą dzeno sodą, galima susikurti nedidelę sodelio versiją kambaryje, kuri padėtų strimgalviais ir septynmyliais šuoliais lekiančias gyvenimo akimirkas  –   s u  s  t  a  b   d  y   t   i  .  Miniatiūriniai Zen sodeliai ar indeliai gali padėti sumažinti ir pašalinti įtampą ir nerimą, suteikti ramybės jausmą namuose ar biure. Zen sodai yra puikus būdas atsipalaiduoti ir palengva įeiti į meditaciją.

Užpildykite stiklinę vazą, indelį ar dėžutę maždaug iki pusės smėliu. Kai kam gal teks ir bus proga nuvažiuoti prie jūros, kiti smėliuko pasikasime smėlio dėžėje. Galima įdėti keletą akmenukų ar kitų daiktelių, tačiau reiktų nepamiršti, zen soduose – “nėra sodo”.

Reklama

Raikykite, braukite, pieškite ant smėlio su grėbliukais, mediniais ar plastikiniais įrankiais, rašikliais ar kitais objektais, kurie padėtų sukurti norimus piešinius.
Puikus dalykas apie zen sodo kūrimą yra tai, kad galima bet kuriuo metu pakeisti dizainą.

Atradome nuostabių zen indelių su kaktusais ir įvairiaspalviu smėliu. Gal tai sukels idėjų, kaip pasodinti kaktusus namuose ar išreikšti savo kūrybiškumą, ar nusiraminti ir įeiti į meditacines būsenas.

zen indas, kaktusas, smelis, violetinis

Smėlis tai lyg protas, proto paviršius. Pradėjus piešti ant smėlio, protas lyg organizuojasi, dėmesio dalelės yra “ištraukiamos” iš gyvenimo realybės ir dėmesys atsiduria – čia ir dabar, – smėlio dėžutėje, piešinio ornamentuose, linijose, taškuose.

Nuraminkite protą, tapkite ir būkite proto priežastimi. Pieškite smėlyje ornamentus, neleiskite gyvenimo problemoms sklaidyti smėlio smilteles, kelti smėlio audras. Išlaisvinkite protą iš nerimo, įtampos, lai ornamentai organizuoja protą į šią paprastą veiklą. Tegul pirštai, pieštukai, grėbliukai piešia ornamentus ir išsilaisvinęs protas, dėmesio dalelės atras, pamatys kelius į savo problemų sprendimus.

Vandenyje galima matyti savo ir aplinkos atvaizdus, kai vanduo yra švarus ir vandens paviršius neraibuliuoja, smėlyje – kai sąmoningai organizuojame materialių dalelyčių – smiltelių būtį.

Pajudinkite indą į kraštus, visas piešinys išsilygino, smėlio paviršius tapo lygus, kaip ežero vanduo. Taip pat protas turi galėti, sugebėti grįžti į savo pradinę būseną, kaip nesudrumstą, neraibuliuojantį vandenį, lygų smėlio paviršių – tai ir yra, kas yra būti Buda.

zen indas, kaktusas, smelis

wendiland

Reklama