Dekoratyvinės raidės interjerui namuose

Greičiausiai ir jums dažnai tenka vartyti įvairiausius žurnalus apie namus, jų grožį, originalius interjero sprendimus ir susimąstyti iš kur gauti vieną ar kitą patikusią detalę? O jeigu ta detalė dar labai patinka, galite užtrukti ir kelias valandas, besidomėdami, kaip ją užsisakyti ir kiek ji kainuotų.  dekoratyvinė raidė K

Kad taip neatsitiktų, norėčiau parodyti kaip nesunkiai galima pasidaryti vieną iš tokių, šiais laikais beprotiškai populiarių interjero detalių – stilizuotą, dekoratyvinę raidę. Neaišku, kas pirmas pabandė tokias, rodos, elementarias raides paversti interjero dalimi, tačiau tikrai aišku, kad tai buvo geniali idėja ir ji visu šimtu procentų pasiteisino. Lietuvos interjeruose tokios stilizuotos raidės mėgstamos naudoti vaikų kambariuose, kadangi taip norima pabrėžti būtent to asmens išskirtinumą, o ypač jeigu tai yra vieno, konkretaus vaiko kambarys. Tuo žinoma, džiaugiasi ir patys vaikai, juk daugelis nori turėti savo inicialus savo kambaryje. Tačiau dažnai žmonės tokias raides perka, o ne patys darosi. Taip, žinoma, paprasčiau, bet kaip jau minėjau, užtrunka ilgiau, o jeigu tokią raidę ar raides darysitės patys, tuomet į pagalbą galite pakviesti ir vaikus, kurie su malonumu užsiims savo vardo pirmosios raidės ar vardo ir pavardės, kitaip tariant, inicialų, gamyba.dekoratyvinė raidė D

Reklama

O darbas pakankamai paprastas, jums reikės vienos arba poros pakelių vienkartinių kavos stiklinaičių, kurių rasite prekybos centruose, taip pat klijų (gali būti lipalas, gali būti kiti, jums žinomi ir išbandyti klijai), taip pat pieštuko, teptuko klijams tepti bei tvirto kartono. Iš pradžių, būkite kūrybingi ir sugalvokite (arba naudokitės pateiktomis nuotraukomis), kokios formos jūsų raidė ar raidės bus.

Formas galite derinti prie vaiko ar kito kambario, kuriame įkomponuosite raidę, interjero. Jeigu namuose vyrauja senovinis ar retro stilius, naudokite išraitytas, autentiškas raidžių formas.

dekoratyvinės raidės gamybaKai sugalvosite formą, nusibrėžkite ją ant kartono, galite naudoti ir liniuotę. Tuomet iškirpkite raidę ir pagal jos formą pasidarykite kitą, tokį patį brėžinį, kad abi raidės pusės būtų vienodos. Kai turėsite abi raidės puses, vieną jų atidėkite į šalį. Imkite stiklinaites, kurios padarys atitinkamą jūsų raidės formą ir klijuokite jas vieną šalia kitos (kaip parodyta nuotraukose). Klijų naudokite daugiau, stenkitės, kad viskas tikrai tvirtai sukibtų. Kai stiklinaitės ir raidės paviršius bus sukibę, ant jų vėl tepkite klijus ir klijuokite antrąją raidės pusę. Palaukite kol viskas išdžius ir būsite atlikę beveik pusę darbo.

Dabar reikės šiek tiek daugiau karpyti, kadangi, turėsite iškirpti raidės vidinius ir išorinius šonus. Trumpai tariant, kartonu turite užklijuoti visas tas dalis, pro kurias matosi stiklinaitės, kadangi raidė turi būti tolygi ir atrodyti kaip tikra kartoninė puošmena. Kai viską atliksite ir raidė bus vientisa, tokią ją galite ir pasilikti. Ji bus, žinoma, tokios spalvos, kokį kartoną pasirinksite.

Jei norite ko nors įdomiau, galite kartoną nudažyti aukso ar sidabro spalvos akriliniais dažais, taip ji blizgės ir atrodys tik dar įspūdingiau. Prieš dažant nepamirškite, kad klijai turi būti visiškai išdžiuvę. Pasidarykite daug tokių raidžių ir visuomet turėsite kuo dekoruoti savo namus!

Reklama