7 idėjos kaip išlaikyti dulkių siurblio gaivų kvapą

Dulkių siurbliai yra būtini buitiniai prietaisai šiais laikais, padedantys mūsų namuose palaikyti švarą ir tvarką. Tačiau, laikui bėgant, šie mūsų pagalbininkai gali pradėti skleisti kiek nemalonų kvapą. Tai dulkių siurbimą gali paversti ne visai maloniu darbeliu. Laimei, yra keletas paprastų veiksmų, kurių galite imtis, kad dulkių siurblys kvepėtų gaiviai ir švariai.

dulkių siurblys gaivus kvapas

Turinys

Reguliariai valykite dulkių siurblį

Pirmas ir svarbiausias žingsnis – reguliariai valyti dulkių siurblį. Po kiekvieno naudojimo ištuštinkite arba pakeiskite maišelį, kad viduje nesikauptų dulkės ir šiukšlės. Laikui bėgant į filtrą, žarną ir šepečio ritinį gali įstrigti nešvarumai, plaukai ir šiukšlės, tai taip pat gali sukelti nemalonų kvapą. Todėl būtinai reguliariai valykite šiuos dulkių siurblio komponentus, geriausia kas kelis mėnesius arba, kai matote, kad reikia valyti.

Naudokite kepimo sodą

Kepimo soda yra natūralus dezodorantas, galintis padėti neutralizuoti nemalonius kvapus. Ant kilimo ar kilimėlio pabarstykite šiek tiek kepimo sodos, palikite kelias minutes ir tada išsiurbkite. Į dulkių surinkimo maišelį ar indą taip pat galima įpilti kepimo sodos, kas padėtų lengviau sugerti kvapus. Tiesiog prieš naudojimą į dulkių surinkimo maišelį ar indą įberkite šaukštą kepimo sodos.

Reklama

Įpilkite eterinių aliejų


Į dulkių siurblį įlašinus kelis lašus eterinių aliejų, tai taip pat gali padėti išlaikyti gaivų kvapą. Tiesiog įlašinkite kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus į vatos gumulėlį ir įdėkite į vakuuminį maišelį arba siurblio dulkių surinkimo indą ar šiukšliadėžę. Taip pat galite įlašinti eterinių aliejų į savo siurblio filtrą, žarną ar šepetėlio ritinį. Levandos, citrina, pipirmėtė ir eukaliptas – tai būtų puikūs kvapai.

Pakeiskite filtrus ir maišelius


Jei turite dulkių siurblį su keičiamu maišeliu arba filtru, būtinai jį reguliariai keiskite. Laikui bėgant filtras arba maišelis gali užsikimšti nešvarumais ir šiukšlėmis, ir tai gali sukelti nemalonų kvapą. Paprastai maišelį arba filtrą rekomenduojama keisti kas tris ar šešis mėnesius, atsižvelgiant į tai, kaip dažnai naudojate dulkių siurblį.

Laikykite savo dulkių siurblį švarų ir sausą


Galiausiai, svarbu, kad dulkių siurblys būtų švarus ir sausas. Drėgmė gali paskatinti pelėsių ir miltligės augimą, ir tai gali dar viena nemalonaus kvapo priežastis. Po naudojimo būtinai ištuštinkite šiukšliadėžę arba pakeiskite maišelį, o žarną ir šepečio ritinį nuvalykite drėgna šluoste. Siurblį laikykite sausoje vietoje, kad nesusikauptų drėgmė.

Naudokite dulkių siurblių dezodorantus

Dar vienas greitas ir paprastas būdas atšviežinti savo dulkių siurblį, galite naudoti dulkių siurblio oro gaiviklį ar dezodorantą. Šie produktai yra specialiai sukurti taip, kad neutralizuotų kvapus ir jūsų dulkių siurblys kvepėtų švariai ir gaiviai. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, vadovaukitės gaminio etiketėje pateiktomis instrukcijomis.

Dažniau siurbkite intensyvaus judėjimo vietas


Vietose, kuriose yra didesnis judėjimas jūsų namuose, pavyzdžiui, tamburuose, koridoriuose, holuose dažniau kaupiasi nešvarumai, šiukšlės ir naminių gyvūnėlių plaukai. Todėl, kad neatsirastų nemalonus kvapas, patartina šias vietas siurbti dažniau nei kitas. Siurbliuokite šias vietas namuose vieną ar du kartus per savaitę, kad jos būtų švarios ir tvarkingos.

Gaiviai kvepiantį dulkių siurblį galima išlaikyti, tačiau reikia reguliariai prižiūrėti. Vadovaukitės šiais paprastais patarimais, ir jūsų dulkių siurblys išliks švarus ir kvepiantis bei pasiruošęs kovai su dulkėmis, kai tik prireiks.

Reklama