Kodėl apsimoka turėti nuosavą lauko terasą?

Turint nuosavą namą ir šalia jo esantį žemės plotelį, galima laisvai pagalvoti apie terasos įrengimą. Juk taip būtų nuostabu po dienos darbų, grįžti namo ir su šiltu pledu bei arbatos puodeliu nueiti į terasą ir pasitikti tos dienos pabaigą. Tiesa, šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairiausių terasų pasirinkimų, todėl norint gauti išties kokybišką variantą, teks tam skirti šiek tiek savo papildomo laiko.

Ką reikėtų žinoti prieš įrengimą?

Prieš įrengiant lauko terasą, labai svarbu atsižvelgti į tai, kiek galėsite investuoti lėšų į jos įrengimą. Sudarius savo tikslų projektą yra lengvai apskaičiuojama, kiek išlaidų reikalaus baldai, apšvietimas, medžiagos, kurios yra reikalingos terasos įrengimui. Neturint reikiamai pinigų, vertėtų pagalvoti apie mažesnės terasos įrengimą arba pasirinkti nedidelius lauko baldų komplektus. 

Reklama

Nustatykite lauko terasos paskirtį

Jūsų terasos dydis ir reikiamas baldų kiekis turi priklausyti nuo pačios lauko terasos paskirties. Jeigu terasoje norite rengti vakarėlius ar vakaro pasisėdėjimas su artimais draugais ar šeima, tuomet rekomenduojama rinktis erdvesnę terasą su daugiau sėdimų vietų. Na, o jeigu planuojate lauko terasoje ramiai leisti savo laiką, tuomet geriausiai rinktis ir nedideli lauko terasos variantą. Taip pat apgalvokite, ar norėsite šaltuoju metų sezonu leisti laiką terasoje – jeigu taip, tuomet pasirūpinkite, jog terasoje turėtumėte specialų šildiklį.

Kas šiuo metu yra populiaru?

Nors ir medinė terasa išlieka klasika, šiuo metu populiarumo viršūnę muša akmens masės plytelės. Jų pagalba galima susikurti tiek jaukią, tiek prabangią lauko terasą – viskas priklauso tik nuo jūsų norų! Taip pat vietoj tam tikrų terasos baldų (pavyzdžiui krėslų) rekomenduojama rinktis sėdmaišius. Šie atrodo stilingai bei esant blogam orui, juos galima lengvai nunešti į šiltą vietą. Reikėtų nepamiršti ir apšvietimo sistemos, kuri gali pridėti specialios nuotaikos jūsų lauko terasoje. Geriausia apšvietimo reikalus aptarti su šios srities specialistais, kurie patars, koks apšvietimas jūsų lauko terasoje yra geriausias. 

Raskite vietos ir augalams, kurie prideda savito žavesio terasai – šiuo metu itin populiarūs vazonuose esantys žalios spalvos ir dideliais lapais esantys augalai.

Reklama