Interjero dizaino Pasidaryk programa

Kadangi svetainė “Pasidaryk idėjos” yra skirta įvairiems naudingiems dalykams, kuriuos galime pritaikyti savo namų buičiai pagerinti ir gražiems daikteliams kuriais, galime pasipuošti savo namus, norime pasiūlyti Interjero dizaino pasidaryk pats (DIY) programą.

Galbūt ji yra gana sudėtinga ir reikėtų kito žmogaus pravesti programos žingsniais. Nors iš kitos pusės esame tikri, kad “Pasidarau pati ir pats sukirpimo žmonės” yra išmanūs, savarankiški ir geriau ieškos idėjų patys, nei kreipsis pagalbos į kitus. Galbūt šio tipo žmonėms ir tokia ar panaši programa nereikalinga, bet kadangi mintys ir patirtis, susijusi su šia programa, veržiasi pro kraštus bei, kad neužsistovėtų ir užleistų vietą kitoms idėjoms, norisi jomis pasidalinti.

namo-karkasas-sakeles-augalaiTikimės, kad nors vienam žmogui programos žingsniai bus naudingi, jei dviems – tuo geriau. Programa Interjero dizainas DIY yra sukurta, iš dalies pritaikius koučingo sesijos GROW modelį.

Tad kviečiame pradėti ir žingsnis po žingsnio įgyvendinti šios originalios interjero projektavimo programos tikslus ir uždavinius.

Pirmiausiai mums reikia suprasti, kokio interjero ar interjero detalių mes norime. Žinoti, kaip pasiekti norimą rezultatą, ir tai įgyvendinti. Žemiau išdėstyti žingsniai, kuriais nuosekliai pražingsniavus, galima tai padaryti.

Reklama

TIKSLAI

1. Jei Jus domina kambario interjeras ar tik, kokia tai trūkstama interjero detalė Jūsų kambariui, – suraskite SVAJONIŲ PAVEIKSLIUKĄ, idealų variantą – žurnaluose, knygose ar interneto svetainėse. Atraskite, kas Jums patinka labiausiai – atraskite idealų paveiksliuką – svajonių kėdę, nuostabų kambarį ar “žiauraus” grožio buto ar namo interjerą. Atraskite bent 10 SVAJONIŲ PAVEIKSLIUKŲ.

2. Atraskite idealias spalvas, medžiagas, formas – kurios nebūtinai turi būti interjero detalėse ar patalpų interjeruose – tai gali būti mados atvirukuose, kelionių ar gamtos vaizdų, eksterjero nuotraukose ir t.t.. Suraskite kokią 10 IDEALIŲ VARIANTŲ.

IDEALI REALYBĖ. Kūrėjas

3. Dabar labai svarbus, “metafizinis” (egzistuojantis už fizikos dėsnių ribų:) momentas – Jums reikia paimti pirmą nuotrauką (ar pažiūrėti į vaizdą kompiuterio ekrane ar į tai, kokioje kitoje formoje Jūs turite savo vaizdą) ir įsivazduoti, kad tai Jūs sukūrėte tai, kas atvaizduota šiame SVAJONIŲ PAVEIKSLIUKE. Jūs turite būti tikras, kad esate šio kambario interjero ar detalės (2 žingnyje atrastos galbūt ir visiškai nesusijusios su interjeru) AUTORIUS.

(Jei tai medžio lapų ar upelio tėkmės vaizdai, turbūt įsivizduojate, kieno vaidmenyje turėsite save įsivaizduoti:)?)

Šiuo būdu peržvelkite, kiek įmanoma daugiau 1,2 žingsnyje atrinktų idealių vaizdelių.

IDEALI REALYBĖ. Kaip tai padaryta?

4. Kai jau įsisamoninote ir patikėjote, kad tai Jūs esate vaizdo nuotraukoje autorius – kitas žingsnis: Kaip Jūs tai padarėte? Jūs turite pažvelgti į interjero detalę, spalvas, medžiagas ir aiškiai suprasti, kaip Jūs tai padarėte. Jei Jūs pakankamai gerai suvokėte save, esant interjero ar kokio tai kito daikto kūrėju 3 žingsnyje, bus nesunku atlikti ir šį žingsnį: ” – Iš viršaus geriau matosi”. Pvz. šviesaus medžio stalas apvaliomis kojomis, stikliniu stalviršiu: kaip buvo ištekintos stalo kojos, kaip kojos buvo nulakuotos, kaip buvo išpjautas stiklo lakštas, kaip buvo uždėtas ir pritvirtintas ant stalo rėmo. Pabandyti įsivaizduoti, kuo AIŠKIAU, kaip stalas galėjo būti pagamintas ar padarytas. Šiuo būdu peržvelkite, kiek įmanoma daugiau 1,2 žingsnyje atrinktų idealių vaizdelių.

IDEALAUS PASIRINKIMAS

Nepriklausomai nuo to, kiek laiko studijavote vaizdus,

  • kol suradote MĖGIAMIAUSIUS vaizdus,
  • kol tapo realu, kad Jūs juos “SUKURĖTE”,
  • ir supratote, kaip Jūs tai “PADARĖTE”,

Jūs įgijote nepaprastų sugebėjimų ir neįkainojamų žinių. Jūs suradote tai, kas Jums patinka, pakilote į kūrybos aukšumas ir iš projekto autoriaus pozicijų pažvelgėte į tai, kaip tai buvo padaryta.

5. Dabar atrinkite labiausiai patikusius 2-3 interjerų, detalių, baldų ar alternatyvius vaizdus, kuriuos studijavote 1-4 žingsniuose.

VAIZDO TRANSFORMACIJA

6. Dabar, kad netaptume kopijuotojais, o tik įkvėpimo interjerui ieškotojais, reikėtų pasirinktą SVAJONIŲ VAIZDELĮ išversti į Nuotaikų ar Emocijų kalbą. Pažvelkite į pasirinktą vaizdą spalviniu, medžiagų, formų, tūrių ir NUOTAIKOS požiūriu. Jums reikia  atrasti detales (namuose, stalčiuose, lentynose, interneto svetainėse), kurios tik kažkuo tai primintų ar atkartotų SVAJONIŲ PAVEIKSLIUKE esančias detales. Jums reikia kaip ir išversti šio “paveiksliuko informaciją” į kitų formų ar medžiagų kalbą – bet NUOTAIKA turi išlikti tokia pati ar panaši. Kaip pavyzdį galite pažiūrėti, kaip mados dizaino nuotaikos nuotraukose, interpretuotos interjero dizaino nuotraukomis. Arba susikurti interjero dizainerių vadinamą – “mood board” – “nuotaikos lentelę”. Taigi, svajonių paveiksliuko detales Jūs išvertėte į kitų detalių kalbą, perteikdami nuotaikas, galbūt spalvas, paviršius, formas.

MŪSŲ REALYBĖ

7. Tuomet “Turimas nuotaikas ir galbūt spalvas, formas, plokštumas” Jums reikia išversti į “įmanomų įsigyti dažų, tapetų, baldų, šviestuvų kalbą”. Svajonių paveiksliuko ar Inspiracijos nuotaikas išpildyti realiomis apdailos medžiagomis, baldais, šviestuvais ir interjero aksesuarais.

ĮGYVENDINIMAS

8. Dabar, ar Jūs pati ar pats bėgiosite po parduotuves ir ieškosite reikiamų medžiagų bei aksesuarų, jau Jums patiems spręsti. Bet galima garantuoti, kad jei Jūs gana stropiai pražingsniavote aukščiau išdėstytais “Interjero dizaino pasidaryk pats (Interjero dizainas DIY)” programos žingsneliais, Jūs tikrai tapote interjero dizaino profesionalais, tik be “diplomo”.

Interjero DIY programa turėtų būti naudinga ir profesionaliems interjero dizaineriams.

Naudokitės, taikykite ir susikurkite jaukius bei gražius savo namus!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *