Jeigu eidami gatve ar mišku akimirkai pažvelgtumėte į medžius, į medžių lapus – jie žali. Bet stabtelėjus sekundei kitai, pamatytume, kad nuo medžių šakų jau vienas po kito krinta ankstyvai pageltę ar parudę lapeliai. Ruduo jau ruošia savo natūralias dekoro medžiagas. Yra daugybė įvairiausių būdų, ką įdomaus galima padaryti su rudeniniais lapais. Šiandien supažindiname su originaliu būdu, kurio autorius yra menininkas Lorenzo Duran iš Ispanijos.
Išstudijavęs įvairius popieriaus karpymo metodus, menininkas mąstė, kaip jis galėtų tuos pačius metodus pritaikyti medžio lapų dekoratyviniame karpyme. Jis pradėjo eksperimentuoti šioje neįprastoje terpėje, atkreipdamas dėmesį, kokių medžių lapai būtų tinkamiausi, kuriuose būtų įmanoma išpjauti pačius įmantriausius piešinius. Savamokslis menininkas, pritaikydamas popieriaus karpymo technikas, pradėjo kurti savo mažuosius meno šedevrus.
Atrinkti, nuplauti ir išdžiovinti lapai yra dedami po presu. Kiekvienam lapui kuriamas originalus ir vienetinis dizainas. Prie ką tik iš po preso išimto lapo, menininkas prikabina piešinį, kurį naudoja kaip trafaretą savo sudėtingiems raižiniams. Skalpeliu išpjausčius piešinį ar ornamentą, pašalinti piešinį nuo lapo yra sudėtingiausia proceso dalis. Lapai yra labai plonyčiai ir kiekvieną akimirką gali suplyšti. Paskubėjus šioje kūrybos ir gamybos stadijoje, ištisos darbo dienos gali nueiti perniek. Kiekvienas piešinys yra vienetinis, todėl ir kiekvieno lapo pjovimas yra visiškai unikalus.
Natūralios medžiagos, panaudotos meno kūriniuose, dažnai stebina. Netaisyklingos organinės formos, plastiškai gyvos linijos – tik vienai gamtai žinoma, kokiu būdu ir kaip jos buvo atliktos. Įspūdingi lapų karpiniai, tai – bendras gamtos ir žmogaus projektas.
Galbūt, kas nors iš svetainės lankytojų bandė ką nors panašaus padaryti ar padarys. Kas nors, galbūt, susisieks su autoriumi ir įsigys nuostabiame karpinyje įamžintą rudeninį lapą ar subtilų karpinį, įamžintą ant žemės nukritusiame lape. Kaip į tai pažiūrėsi, abu jie kūriniai!