Papuoškime židinį

Šiais laikais gipso dirbiniai nėra labai madingi ir šiuolaikiniuose interjeruose juos retai bepamatysi. Jei tik interjeras dekoruotas maišant ir derinant įvairius stilius. Gipso dirbinių dekoracijos ant lubų ar sienų primena puošnią ir detalių prisotintą baroko laikų architektūrą. Tačiau gipsatūros gali būti ir ne visai tradicinės ir visai ne tokios, kokias mes jas įsivaizduojame, paminėjus: ” – Mano kambario sienos ir lubos dekoruotos gipsu”.

Ar panašu, kad židinys žemiau esančioje nuotraukoje yra dekoruotas panašiu būdu? Turbūt ne. Ir tokia dekoracija puikiai tiktų šiuolaikiniame, net ir minimalistiniame interjere. Ir svarbiausia, tai nebuvo įgyvendinta brangiai apmokamo meistro ir židinio dekoro projekto nekūrė žymus dizaineris. Tad, kaip tai padaryti?

Reklama

Na pirmiausia reikia nusipirkti statybinių prekių parduotuvėje gipso. Užpylus vandeniu ir išmaišius gipso miltelius, gipso ir vandens masę reikia supilti į kokias tai formeles, kurių formas įgauna stingdamas gipsas. Reikia neužmiršti, kad gipsas stingsta gana greitai. Iš kur gauti formas? Židiniui, atvaizduotame nuotraukoje, dekoruoti buvo panaudotos plastikinės šokolado liejimo formelės, kurias užpylus gipso mase išryškėjo rožių šakelės ir išsiskleidė žiedai. Tuomet išlietos gipsinės formos buvo karštais klijais priklijuotos ant židinio plytų. Klijuoti būtų galima ir karščiui atspariais plytelių klijais. Tada paviršius buvo nudažytas pilkos spalvos dažais.

Apsižvalgykite namuose, gal atrasite ką nors panašaus, kas galėtų tapti puikiomis formomis, kurias galėtume užpilti gipso mase. Paieškokite parduotuvėje, tai galėtų būti kokios tai plastikinės dėžutės, kurių paviršius yra nelygus ir su kokiu tai tūriniu piešiniu. Tai galėtų būti kas tai, kas savo tiesiogine paskirtimi nėra formelės gipsui lieti. Mintyse sukasi plastmasinės dėžutės nuo šokoladinių saldainių, galbūt tai padėtų išgauti originalius piešinius ant židinio ar dekoruoti jais dalį sienos namuose.

gipsines rozes puosia zidiniRosylittlethings

Reklama