Kaip linksmai papuošti paprastas stiklines

dažytos stiklinės

Parduotuvėse stiklinių pasirinkimas tikrai didelis. Jų būna įvairiausių formų, aukščių, pločių, spalvų ir stilių. Tačiau pas dažną žmogų namuose tėra tik paprasčiausių, nedekoruotų, permatomo stiklo stiklinių. Galbūt mes jas labai mėgstame, nes jos labai paprastos, atrodo elegantiškai ir žaviai. Tačiau kartais laikas pasikeisti ir stiklines – ne tik atnaujinti, bet ir jas pagražinti. Juk dažnai daiktai, prie kurių prisiliečia mūsų rankos ir kuriems skiriame savo laiką, būna mieliausi.

stiklinių dažymasŠis stiklinių dekoravimo būdas nesunkus, o ir pati technika, taikoma darbeliui atlikti, yra paprasta. Jums reikės stiklui skirtų dažų; paprastų, higieninių ausų krapštukų ar kažko tai panašaus; padėklo, baigtoms stiklinėms sudėti bei popierinių servetėlių arba kartonėlio, ant kurių galėtumėte tarpusavyje maišyti ir laikyti dažus.

Reklama

Dažų stiklui rasite daugelyje dailės ar apdailos prekių parduotuvių. Dažų pasirinkimas didelis, taigi galėsite pasirinkti labiausiai mėgstamas spalvas arba, maišant spalvas, galėsite ieškoti ir išgauti unikalius tonus. 

stiklinių dažymo procedūra

Dažniausiai parduotuvėje rasite tikrai kokybiškų, stiprių ir neilgai džiūstančių dažų. Ausų krapštukus pakeitus paprastais dažų teptukais, dekoras gali įgauti kitokias formas, nes teptuko prisilietimas prie stiklinės paviršiaus gali suteikti visai kitokius raštus. Norint dekoruoti stiklines burbuliukų motyvais – krapštuko apvalus galiukas turbūt būtų tinkamiausia priemonė. Tokiam stiklinių dekorui galite naudoti ne tik paprastas sulčių stiklines, bet ir stiklines taures, airiškos kavos puodelius ar stiklines lėkštes, indus ir vaisines.

Taigi, kai jau išsirinksite stiklines, dažus, pradėkite darbą naudodamiesi pateiktomis nuotraukomis. Dekoruojant būtent stiklines, apverskite jas kaip parodyta nuotraukoje ir naudodami grynus ar maišytus dažus, su krapštuko ar teptuko pagalba pieškite spalvotus burbuliukus ar kitus ornamentus.

Nuotraukoje dekoras naudojamas nuo stiklinės apačios,  piešinėliu kylant į viršų, tačiau keli centimetrai stiklinei baigiantis, palikti tušti. Jūs galite, daryti atvirkščiai, arba ir taip, ir taip. Taip pat galite naudoti tik vieną dažų spalvą, piešti modernius raštus, taip pat piešti spalvingas uogas, saulėtos vasaros gėles, įdomius ir nesudėtingus, kur nors matytų ir patikusių raštų motyvus.

Baigę dekoruoti stiklines, padėkite jas ant padėklo išdžiūti ir laukite kol galėsite gerėtis jau išdžiuvusiu piešinėliu ant stiklo ir žinoma, atnaujinta ir daug gražesne stiklinaite.

 

Reklama