Neįprastos kiaušinių marginimo idėjos

Ar galima įsivaizduoti šv.Velykas be margučių? Tikrai ne! Tai yra neatsiejama pavasario šventės dalis, šventinio stalo dekoravimo priemonė, namų dekoro akcentas, žaidimo įrankis ar tiesiog grožis ir atgimimo simbolis. Tikėtina, kad kasmet marginant dešimtis kiaušinių, įprasti būdai prarado savo žavesį. Ieškai naujų, neįprastų idėjų, kaip išmarginti šiųmečius kiaušinius? Tuomet tau pasitarnaus šios idėjos.

Išvoliok kiaušinį margumynuose

Tikrai neįprasta idėja, kuomet kiaušinio lukštas padengiamas ne dažais, o smulkiomis detalėmis – smulkiais torto papuošimais, pabarstukais, smulkiomis kruopomis, skaldytais žirniais, makaronais ar net kmynais. Geriausia rinktis ryškesnių spalvų, įdomesnės tekstūros produktus, kurie leistų sukurti išskirtinį margutį. Procesas paprastas. Tereikia aptepti margučio lukštą klijais ir jį išvolioti pasirinktuose produktuose. Jei dirbama su stambesnėmis detalėmis, tuomet galima kiekvieną dalelę priklijuoti atskirai ir taip kurti įvairius raštus.

Reklama

velykiniai-kiausiniai-margumynai3velykiniai-kiausiniai-margumynaivelykiniai-kiausiniai-margumynai2

Marmuriniai raštai nagų laku

Po šios idėjos įgyvendinimo greičiausiai reikės persilakuoti nagų lakus ir ilgai šveisti rankas (nebent būsite protingos ir naudosite gumines pirštines), tačiau rezultatas tikrai vertas dėmesio. Šiai idėjai galima naudoti tik pūstus, tuščiavidurius kiaušinius. Į indą reikėtų pripilti kiek daugiau vandens nei kiaušinio skersmuo. Tuomet įpilti nagų lako, geriausia kontrastingų spalvų, mažiausiai 2 skirtingų spalvų. Lakas padengia vandens paviršių plėvele. Tuomet kiaušinį reikia merkti į vandenį ir ištraukti – taip plėvelė „apsivynioja“ kiaušinį ir šis pasidengia gražiais marmuriniais raštais. Puiki stalo dekoracija!

velykiniai-kiausiniai-nagu-laku3velykiniai-kiausiniai-nagu-laku velykiniai-kiausiniai-nagu-laku2

Išbandyk natūralius dažus

Šiais laikais taip lengva padaryti ryškiaspalvius margučius su pakuote parduotuvėje pirktų dažų. Tačiau kodėl nesugrįžus prie to, ką naudojo mūsų protėviai ir neišbandžius natūralių dažų? Štai, pavyzdžiui, burokėliai yra puikus raudonų dažų šaltinis. Juk tikrai teko patirti, kaip juos lupant raudonai nusidažo rankos. Mėlynių uogos dažo mėlynai, morkos – oranžine spalva, raudonasis kopūstas dažo žydrai. Ir aišku ko gero teko girdėti apie geriausius dažus – svogūnų lukštus. Dažymas paprastas, tereikia pasirinktas medžiagas, šaukštą druskos (šaukštą druskos ir šaukštą ciberžolių jeigu pasirinktos morkos) ir 2 šaukštus acto sudėti į 2 litrus vandens ir virti 30 min, palikti atvėsti. Kiaušinius virti atskirai. Atvėsusius kiaušinius sudėti į dažus ir palikti per naktį šaldytuve. Plačiau apie natūralius dažus ir kaip jais dažyti margučius, šiame video:

Panaudok seną šilkinį kaklaraištį

Seni šilkiniai kaklaraiščiai turi savybę dažyti, ypač jei jie verdami vandenyje su actu. Tereikia kiaušinį įvynioti į šilką, tvirtai surišti ir įdėti į vandenį su actu ir druska. Išvirus leisti kiaušiniui atvėsti, nudžiūti. Subtilūs pasteliniai raštai tikrai tinka margučiui. Beje, dažo ir daugiau įvairių medžiagų, tad namuose tikrai galima ką nors įdomaus rasti, kas nudažytų kiaušinius.

velykiniai-kiausiniai-silkas
velykiniai-kiausiniai-silkas2

Daugiau idėjų kaip paversti Velykas nuostabia švente, gali rasti tinklalapyje Neblondine.lt

Reklama