Kokį paminklą statyti vyrams?

Paminklo statymas kapavietėje visada yra individualus. Nors nėra skirtumo tarp moterų ir vyrų paminklų – praktiškai bet kokį kapo modelį galima statyti tiek moteriai, tiek vyrams, tačiau kaip teigia kapų tvarkymo įmonės https://www.tylikalva.lt/ ekspertai, yra tam tikrų niuansų, dėl kurių paminklai skiriasi.

Be to, kartais netgi žvelgiant į paminklą, galima suprasti ne tik mirusiojo lytį, bet ir kokio amžiaus žmogus mirė. Jaunuolio paminklas atspindi mirusiojo pobūdį, jo vyriškumą ir jėgą, taip pat jo šeimos sielvartą ir skausmą.

Vyriški paminklai dažniausiai yra griežesnių formų. Yra įvairių dizainų (pavyzdžiui, https://www.tylikalva.lt/paminklai.htm). Aptarkime kiekvieną iš jų.

Klasikinis paminklas. Lakoninė stelos forma padės subtiliai ir negriežtai perteikti stiprų mirusiojo charakterį. Aiškios, griežtos linijos, tvirtumas ir geometrinė asimetrija išreikš vyrišką stilių.

Reklama

Raižytas paminklas. Raižytu paminklu galite subtiliau atspindėti mirusiojo asmenybę. Pavyzdžiui, ugnies blykstės pavidalas žymi karštą, ugningą nuotaiką, naujų pasiekimų norą ir buvusį aktyvų mirusiojo gyvenimą.

Angelo formos paminklas. Neteisinga nuomonė, kad angelas yra išskirtinai moteriško kapo konstrukcijos elementas. Angelas kaip meilės ir artimųjų sielvarto išraiška yra tinkamas vyriškiems paminklams.

Memorialinis kompleksas. Gražus ir praktiškas vyriško kapo dizainas – kompleksas. Atminimo kompleksas atrodo kruopščiai ir oriai, taip pat prisideda prie to, kad laidojimo vieta ilgą laiką atrodys tvarkingai. Svarbus jo dizaino elementas yra ne tik pati paminklo forma, bet ir graviravimas.

Steloje jūs galite pavaizduoti mirusio žmogaus nuotrauką. Be to, be nuotraukų, galite pavaizduoti įvairius piešinius: tradicinius, religinius simbolius tokius kaip žvakes, raštus ir individualius, pavyzdžiui, bokso pirštines, šachmatus ar knygą.

Autoriniai paminklai. Autoriniuose paminkluose gali būti pavaizduoti daiktai ar pomėgiai, kuriuos mėgo mirusysis. Pavyzdžiui,  paminklą galima papuošti muzikinio instrumento ar sporto atributika.

Kokie paminklai tinka būtent vyrams? Žinoma, paminklas turėtų būti iš natūralaus akmens. Tam tinka granitas, nes jis atsparus ir patikimas. Ir būtinai juodos spalvos, nes ši spalva labiausiai vyriška. Todėl idealus akmuo tokio paminklo kūrimui gali būti gabro-diabazas, populiariai vadinamas juodu granitu. Paminklo spalva nebūtinai turi būti tik juoda, tinka ir kiti tamsesni atspalviai – pilkos, žalios ar bordo. Pagrindiniai vyriškojo paminklo bruožai paprastai yra linijų paprastumas, lakoniškumas ir griežtumas. Ant vyriško paminklo išraižytos rožės bei kitos raižytos formos netiks.  

Tačiau idealus variantas galėtų būti stačiakampio formos ir gražių graviruotų portretų,  glaustų užrašų ir papildomų piešinių (pavyzdžiui, gvazdikų – pergalės ir drąsos simbolio) derinys. Populiariausių profesijų atstovų kapavietės dažnai dekoruojamos specialiais simboliais,  kurie atspindi jų gyvenimą ir veiklą.

Vyresnio amžiaus mirusiems vyrams labiausiai taikomos paminklo formos yra stačiakampio, kvadrato bei ovalūs paminklai. Akmens paviršiuje yra išgraviruojama spalvota arba juodai balta mirusiojo nuotrauka, taip pat paminklas papuošiamas dekoratyviniais elementais ar religiniais simboliais. Jei mirusysis buvo tikintis žmogus, paminklas yra puošiamas žvakės ir kryžiaus elementais.

Kai kuriais atvejais menininkai siūlo papildyti kompoziciją medžio atvaizdu. Pavyzdžiui,  ąžuolas reiškia stiprią asmenybę, šeimos paramą, patikimumą ir lojalumą, o beržas simbolizuoja sielvartą. Kapavietės dizainą galima papildyti tvora, gėlių vazonais ir kitais elementais.

Tuo tarpu jaunesnio amžiaus vyrams yra naudojamos šviesesnės granito ar marmuro spalvos. Dažnai kompozicijoje naudojamos gėlės, saulės vaizdai, angelai, paukščiai, simbolizuojantys mirusiojo šviesumą. Taip pat gali būti užrašomos epitafijos.

Taigi paminklai įvairaus amžiaus vyrams šiek tiek skiriasi nuo moterų – vyrauja tamsesnės spalvos, linijų griežtumas bei lakoniškumas.

Reklama